Porovnání oborů

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ergoterapie

****Jak zapojit do společnosti lidi s postižením nebo ty, které postihlo životní neštěstí či úraz? Kromě psychologů, speciálních poradců nebo fyzioterapeutů jsou součástí rehabilitačního týmu i ergoterapeuti. Jak probíhá studium tohoto oboru a na kterých školách se konkrétně vyučuje?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informační studia a knihovnictví

Zajímá vás práce na počítačích, ale víte, že klasické IT obory vám nic neříkají? A co takhle vyzkoušet obor, který spojuje informační technologie a knihovnictví? Nabízí ho Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně a Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zdravotnický záchranář

Vysoce adrenalinové a stresové povolání zdravotnického záchranáře zahrnuje specializované činnosti v systémech neodkladné péče a na odděleních akutního příjmu. Zájemci o tento obor musí být psychicky i fyzicky odolní. Úkolem záchranářů je poskytovat první pomoc na místě nehody, stabilizovat pacienta a zajistit jeho převoz do nemocnice.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Hudební věda

Historie hudby, různé hudební žánry, hra na konkrétní hudební nástroj, management hudby a mnoho dalšího si můžeme představit pod náplní oboru, který bychom mohli nazvat jako „hudební věda“. Jsou-li právě tyto oblasti tím, čím byste chtěli naplnit svůj budoucí profesní život, poradíme vám, jaké vysoké školy vás k tomu mohou dovést.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Anglistika a angličtina

Angličtina je pravděpodobně nejatraktivnější jazykový obor. Nabízí ho víc než deset českých vysokých škol – vybrat si můžete z čistokrevné jazykovědy, „učitelské“ angličtiny i angličtiny pro manažery. Jak se v nabídce zorientovat?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Matematické modelování

Řekli byste o sobě, že jste technický typ? Baví vás matematika, fyzika, přírodní vědy či ekonomie? Hrajete si často s výpočetní technikou a zajímá vás práce s programovacími softwary? Pak byste se měli zamyslet nad studiem matematického modelování.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Právo

Co spojuje Brno, Olomouc, Plzeň a Prahu? Nejsou to jen velká česká města s množstvím památek a krásných míst, která rozhodně stojí za návštěvu, ale i sídla jediných čtyř veřejných právnických fakult v České republice. Pokud patříte mezi ty, kteří v právu vidí svou budoucnost, ale stále nevíte, jakou univerzitu si vybrat, tak právě pro vás je tu dnešní díl porovnávání oborů.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství

Pro studium medicíny se málokdo rozhodne impulzivně. Chce to hodiny, dny, ne-li měsíce uvažování, zda se pro výkon takového povolání vůbec hodíte, zda na to budete mít pevné nervy a odvahu. Když už se člověk odhodlá, nabízí se mu studium hned na šesti fakultách – jak si mezi nimi vybrat?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Botanika

Obor Botanika je na našich vysokých školách zastoupen pouze v navazujícím magisterském a doktorském cyklu, nicméně ti, kdo by se chtěli jednou botanice věnovat, by na to měli myslet už při výběru oboru bakalářského. O čem tedy studium botaniky je a jaký obor je jeho nejlepším východiskem?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Logistika

Logistika je stále populárnější obor, který lze v Česku studovat už na třech různých vysokých školách. Následující článek se zaměřuje především na srovnání jednotlivých studijních programů logistiky v dopravě a spojích, ale také na kombinaci tohoto oboru se studiem informačních systémů.