Novým rektorem VŠE je odborník na bankovnictví Petr Dvořák

3. 12. 2021 | Aktuality

nový rektor VŠEVysoká škola ekonomická má nového rektora. Stal se jím odborník na bankovnictví Petr Dvořák. Svého protikandidáta, děkana fakulty financí a účetnictví Ladislava Mejzlíka, porazil už v prvním kole. V čela univerzity nahradí Dvořák stávající rektorku Hanu Machkovou příští rok v dubnu. Volbu rektora musí ještě oficiálně potvrdit prezident Miloš Zeman.

Dvořák aktuálně na VŠE působí jako prorektor pro studijní a pedagogickou činnost. Mezi lety 2006 až 2014 byl děkanem fakulty financí a účetnictví a v odborné praxi se věnuje především komerčnímu bankovnictví. Patří mezi členy vědeckého grémia České bankovní asociace, rozkladové komise České národní banky a redakčních rad časopisů Bankovnictví a Finance a úvěr.

„Chci navázat na úspěšný rozvoj školy v uplynulých letech a Vysokou školu ekonomickou dále posunout k tomu, aby byla moderní efektivně řízenou univerzitou, která bude otevřená novým trendům. Moderní pro mne znamená především nabídku kvalitních studijních programů realizovaných s využitím moderních forem výuky, samozřejmě založených na vysoké úrovni vědeckovýzkumné činnosti,“ popsal své cíle po zvolení Dvořák.

Podle něj by řízení školy mělo být v mnohem větší míře založené na datech a na racionalizaci a digitalizaci administrativních procesů. „VŠE se musí i více inspirovat zahraničními trendy, musí být více otevřená směrem k firmám, ale rovněž i ve vztahu ke studentům a absolventům, musí se aktivněji zapojit i do řešení našich aktuálních ekonomických problémů,“ dodal Dvořák.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Prezenčně i on-line. VŠE pořádá den otevřených dveří pro magistry

Prezenčně i on-line. VŠE pořádá den otevřených dveří pro magistry

V úterý 9. března se brány Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou zájemcům o navazující magisterské studium. Jak je to s mýty, které o škole kolují? Jaký je studentský život na škole a co obnáší studium? Dozvědět se to budete moct v rámci on-line přednášky a v případě zájmu také osobně přímo na škole. Program odstartuje ve 14 hodin obecným …