VŠE slaví 70 let od svého založení plesem i konferencí

10. 10. 2023 | Aktuality

VŠE slaví 70 let od svého založení
Píše se akademický rok 1952/53. Přípravy na vznik nové vysoké školy v Československu jsou v plném proudu. 1. září 1953 se oficiálně otevírá Vysoká škola ekonomická. Letos od tohoto dne uplynulo už 70 let. Výročí oslavila, a ještě oslaví hned několika významnými akcemi během celého roku 2023.

Na podzim, konkrétně 21. října, se uskuteční akce Alumni Homecoming, kde se setkají absolventi, studenti, zaměstnanci a partneři školy z komerční i veřejné sféry. Setkání bude příležitostí k navázání nových kontaktů, obnovení starých přátelství a sdílení vzpomínek na studijní léta.

V rámci bohatého programu vystoupí na přednášce mimo jiné Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, nebo bývalý prezident Václav Klaus, který VŠE absolvoval v 60. letech. Součástí akce bude i retro zážitek v menze.

Rok oslav pak vrcholí v listopadu a prosinci. 21. listopadu se koná slavnostní zasedání vědecké rady spojené s odbornou konferencí, a 4. prosince se uskuteční tradiční Ples VŠE, který bude tentokrát ve znamení výročí školy.

VŠE je největším univerzitním pracovištěm ekonomického zaměření v České republice. Jako vůbec první škola v Česku zavedla systém kreditů.  „Podle poslední výroční zprávy studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze téměř 15 tisíc studentů, z čehož je téměř devět tisíc na bakalářském stupni, přes pět tisíc na navazujícím magisterském a přes 300 na doktorském stupni,“ říká rektor VŠE Petr Dvořák.

 

Zdroj: VŠE

Další články k tématu

Prezenčně i on-line. VŠE pořádá den otevřených dveří pro magistry

Prezenčně i on-line. VŠE pořádá den otevřených dveří pro magistry

V úterý 9. března se brány Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou zájemcům o navazující magisterské studium. Jak je to s mýty, které o škole kolují? Jaký je studentský život na škole a co obnáší studium? Dozvědět se to budete moct v rámci on-line přednášky a v případě zájmu také osobně přímo na škole. Program odstartuje ve 14 hodin obecným …

VŠE už rok pomáhá studentům i učitelům z Ukrajiny

VŠE už rok pomáhá studentům i učitelům z Ukrajiny

V únoru uplynul přesně rok od počátku ruské invaze na Ukrajinu. Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) od té doby aktivně pomáhá ukrajinským studentům, učitelům i jejich rodinám. Těm, které válka vyhnala z domovů, se snaží co nejvíce usnadnit život v Česku. Pro ty, co v zemi zůstali, zase pomáhá shánět finanční podporu. Do pomoci se zapojují jednotlivé fakulty školy …