Maturita za mnou, maturita přede mnou

První maturitní týden se chýlí ke konci. Přinesl mnoho radosti, snad několik zklamání, ale hlavně spoustu stresu. Celá redakce vzpomíná na vlastní bitvu o maturitní vysvědčení a všem přeje lehké otázky a shovívavé učitele. Těm, kteří zkoušku dospělosti již složili, moc gratulujeme!!!

číst více

Studenti pro venkov

Ačkoli to nám Pražákům ne vždy dochází, nejen z města student pochází. A odkud tedy je, když ne z města? Inu, z vesnice. Na rozvoj venkovského prostoru, především rozvoj cestovního ruchu v obcích, byl zaměřen v pořadí již třetí pobytový seminář Studenti pro venkov, tentokrát nazvaný: „Jsme v Unii, a co teď?“ Měl jsem to štěstí a od 6. do 9. května jsem byl při tom…

číst více

Univerzita pro toreadory

Ochránci zvířat šílí, tradičně založení Španělé si s úsměvem mnou ruce. Rod hrdinských toreadorů nevyhyne – univerzita ve španělské Cordobě letos otevřela katedru taurologie.

číst více

Policisté v Lodži omylem zabili studenta

V noci ze soboty na neděli se v polské Lodži odehrál incident, který skončil zastřelením studenta a zraněním několika dalších. Ukázalo se, že střelcem byl jeden z policistů, přivolaných na studentský majáles poté, co na studenty zaútočila početná skupina fotbalových fanoušků. Pachateli hrozí až pět let vězení.

číst více

Semináře o Evropském sociálním fondu

Pedagogické centrum Praha a Národní ústav odborného vzdělávání připravily semináře o možnostech čerpání prostředků z Evropského sociálního fondu (ESF). Z těchto financí totiž školy mohou pokrýt až 75 % nákladů na projekty zlepšující kvalitu vzdělávání.

číst více

Studentská vědecká konference UK

Dne 13. května se na pražské pedagogické fakultě uskuteční Studentská vědecká konference Univerzity Karlovy, kde budou studenti představovat své diplomové, doktorandské, bakalářské, ročníkové nebo seminární práce z oblasti společenských věd.

číst více

„Masaryčka“ bude i v Telči

Masarykova univerzita v Brně už nebude jenom v Brně. Svou první mimobrněnskou pobočku zřizuje v těchto dnech v Telči na Jihlavsku. Kromě už probíhajícího bakalářského programu Dějiny umění v rámci filozofické fakulty by tu v budoucnu měly být zastoupeny i fakulty ekonomicko-správní a pedagogická, uvažuje se i o fakultě sportovních studií.

číst více

Studium managementu a hotelnictví lázeňských služeb v Karlových Varech

V Karlových Varech bude v akademickém roce otevřena pobočka Soukromé Vysoké školy hotelové v Praze. Do prvního ročníku bakalářského studia hotelnictví a managementu lázeňských služeb bude přijato padesát studentů.

číst více

Masarykova univerzita má nového rektora

Přesně týden trvala nejistota a kuloární debata o novém rektorovi brněnské Masarykovy univerzity. Poté, co v hlasování Akademického senátu minulý týden nebylo dosaženo kvórum 24 hlasů nutné ke zvolení rektora, se v pondělí konalo třetí kolo rektorských voleb. Vítězem se s počtem hlasů 27 stal nynější děkan Fakulty sociálních studií prof. PhDr. Petr Fiala. PhD.

číst více

Gymnazistka dostala stipendium za vítězství v soutěži

University of New York in Prague udělila stipendium ke čtyřletému bakalářskému studiu Romaně Jelínkové z Gymnázia Jana Nerudy v Praze 1.

číst více