Jihočeská univerzita bude mít přírodovědeckou fakultu

Současní i budoucí studenti biologické fakulty Jihočeské univerzity si od příštího akademického roku musí zvyknout na jiný název. Už nebudou studovat na fakultě biologické, ale na fakultě přírodovědecké. O přejmenování a transformaci stávající fakulty rozhodl akademický senát Jihočeské univerzity.

číst více

Soutěž Technik roku

Studujete technickou školu a máte hlavu plnou nápadů? Pak se zapojte do soutěže s názvem Cena Bosh – Technik roku, která se koná letos poprvé. Cílem této nové soutěže je podpora mladých studentů a techniků z oblasti průmyslu (především automobilové a průmyslové techniky) a zvýšení atraktivity a prestiže technického vzdělávání v České republice.

číst více

Perličky od maturit

Maturita je velký stres, ale může nastat i řada komických situací. O některé z nich se s Vámi podělí bývalí maturanti v článku Květy Gebauerové. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Obor moderní dějiny v Plzni

Pokud vás láká studium dějin a nestihli jste si na tento obor podat přihlášku, máte ještě šanci. Filozofická fakulta Západočeské univerzity v Plzni otevírá v příštím akademickém roce dva nové historické obory – Moderní obecné dějiny a Moderní české dějiny. Termín odeslání přihlášky je 31. května 2007.

číst více

Férový festival

Skupina studentů z Brna organizuje tento týden velmi zajímavou akci s tematikou fair trade. Veškeré informace najdete na tomto informačním letáku:

číst více

Překladatelská soutěž pro středoškoláky

Středoškoláci, kteří se zajímají o cizí jazyky, se mohou zúčastnit překladatelské souteže Juvenes Translatores. Vítěz pojede do Bruselu, kde bude na slavnostním ceremoniálu reprezentovat svou školu a zemi. Školy, které mají zájem se soutěže zúčastnit, se mohou přihlásit do 15. června. Každá škola smí nominovat maximálně osm svých studentů a musí stanovit, z jakého a do jakého jazyka bude […]

číst více

Letní studium v angličtině na Prague College

Studium grafického designu, interaktivních médií či filmové animace. Kromě toho také studium managementu, informačních technologií nebo public relations. Vše v anglickém jazyce s možností ukončit studium na některé z britských univerzit. To vše nabízí Prague College. Na Prague College je možno si vybrat z kompletní nabídky britských programů vyššího vzdělání na jeden, dva a nebo tři roky. Programy jsou […]

číst více

PRAŽSKÝ MAJÁLES 2007

Pražský Majáles 2007 s sebou přinesl příjemné vylepšení. Poprvé se konal dva dny a poprvé návštěvníkům nabídnul ke zhlédnutí také zahraniční kapely. A tak bylo 1. a 2. května na výstavišti Incheba v Holešovicích na co koukat!

číst více

Soutěž Cesta do Evropy

Návštěva Evropského parlamentu, Rady EU či Evropské komise. Prohlídka měst jako Brusel, Lucemburk, Štrasburk a další. To je jenom část výhry, kterou může získat každý, kdo se zúčastní vědomostní soutěže o Evropské unii. Soutěž nazvaná Cestou do Evropy se koná od 9. května do 15. června 2007 na internetu. Zúčastnit se jí mohou občané České republiky, kteří dovrší nejpozději 1. října […]

číst více