Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004

Ve dnech 2. a 3. prosince 2004 se v prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně konala konference pod názvem Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004.

Po Brně bude mít kampus i Ústí nad Labem

Fakulty, koleje, knihovna, menza, tak by měl vypadat nový kampus v areálu bývalé Masarykovy nemocnice v centru Ústí nad Labem, který bude spadat pod Univerzitu J. E. Purkyně. Nemocnice se přestěhovala do moderního komplexu ve čtvrti Bukov již před rokem, v centru zůstala stomatologie a oční oddělení. Magistrát podepsal s univerzitou dohodu o spolupráci: objekty a pozemky připadnou univerzitě za korunu, musí však

Královéhradecké lékařské postgraduální dny

Lékařská fakulta UK v Hradci Králové a Fakultní nemocnice Hradec Králové pořádají ve dnech 16. – 17. 12. 2004 konferenci s názvem Královéhradecké lékařské postgraduální dny – Nové výzkumné směry v doktorandských pracích lékařských fakult.

číst více

Už jste to slyšeli? Studovat ve Skotsku se vyplatí!

Země rozsáhlých vřesovišť, mnoha jezer a působivých horských scenérií nabízí možnost, o které ještě mnoho českých studentů neví.

Díky nové reformě přibude 17 tisíc vysokoškoláků

Vláda schválila reformu vysokých škol, podle které dostanou univerzity během následujících čtyř let navíc jedenáct miliard korun. Budou tak moci příští rok přijmout o 17 tisíc studentů více než letos.

číst více

Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

Olomoucká Právnická fakulta si již vybrala 250 nových studentů

Studentům, kteří byli úspěšní v přijímacím řízení na olomoucká práva, začne školní rok 6.prosince 2004.

číst více

Než se vypravíte do knihovny, zkuste internet

Vaši učitelé a profesoři mají zase o důvod míň pohrdat internetem jakožto zdrojem informací. Portál Google vymyslel pro vás (a koneckonců i pro ně) novou službu, speciálně zaměřenou na vyhledávání odborných textů publikovaných na webu. Google Scholar je zatím k dispozici ve zkušební beta-verzi.

číst více

V Brně začne vysílat nové studentské rádio

"Chceme, aby vysílání rádia Student bylo nezávislé, nekomerční a studentské, " říkají tvůrci nového rádia, které by mělo začít vysílat od dubna příštího roku.

Marylin Manson učitelem?

Příjemné překvapení čekalo na studenty Temple University ve Philadelphii právě toto pondělí. Jejich učitele filozofie totiž suplovala skutečná rocková hvězda. A ne jen tak ledasjaká. Za katedrou stanul a celou hodinu odpřednášel sám Marylin Manson.