Evropská soutěž středoškolské filmové kritiky

17. 3. 2008 | Aktuality

Středočeský kraj ve spolupráci s Regionální radou Burgundska, Regionální agenturou technik pro umělecký a hudební rozvoj ARTDAM a výborem Lycéens au cinéma vyhlašují druhý ročník Evropské soutěže středoškolské filmové kritiky „CinéClyc“.

Soutěž je určena studentům středních škol ve věku 14–18 let. Jejich úkolem je za pomoci jejich profesora napsat ve své mateřštině recenzi na současný francouzský film „Když Otar Odešel“. Nejúspěšnější účastníci se podívají na filmový festifal v Cannes, finalisté navštíví Burgundsko.

Soutěž proběhne ve třech hlavních etapách:

1. Soutěž nejdříve proběhne v každé z účastnických zemí, kde porota vybere finalisty. Kandidáti napíší recenzi na vybraný film v rozsahu 1 000 až 2 000 znaků. Recenzi je možné napsat individuálně nebo ve skupině (maximálně 5 osob). Avšak během setkání finalistů v Burgundsku bude každý soutěžící hodnocen výhradně na základě své vlastní recenze, napsané v mateřském jazyce.
  2. Studenti, kteří napíší nejlepší recenzi na film, se v týdnu od 7. do 10. dubna 2008 zúčastní druhé soutěžní etapy. Setkání finalistů ze čtyř zúčastněných regionů proběhne v Louhans v Burgundsku, kde bude promítnuto několik dalších filmů, na něž napíší nové kritiky.
  3. Čtyři vítězové (z každého regionu jeden), kteří budou vybráni na závěr této soutěžní etapy, se zúčastní filmového festivalu v Cannes.

Bližší informace naleznete zde.