Vysokoškolský život

Jak se po SŠ připravit na samostatný život

Chystáte se vyletět z hnízda a začít bydlet samostatně – ať už v bytě, nebo na koleji? Podívejte se, co vás čeká a jak se na to připravit.

číst více

Deset rad pro budoucí prváky

Určitě nenajdu tu správnou učebnu ve správný čas. Nebo zapomenu, kdy mám zápis a nepodaří se mi to včas zjistit. A co když nebudu vědět, kolik mám mít kreditů pro postup do dalšího ročníku a oni mě prostě vyhodí? Podobné pesimistické myšlenky se honí hlavou asi každému, kdo byl přijat na vysokou školu. Naše tipy vám pomůžou nejen přežít, nakonec totiž možná zjistíte, že vejška je taky zábava.

Anketa: Střední versus vysoká škola

Jste na střední škole a už se nemůžete dočkat na vysokou? Nebo už jste vysokoškoláci a naopak se vám stýská po střední? Podívejte se, co vás na výšce čeká, a po čem se vám zasteskne.

číst více

Obor jasný, ale univerzita ne

Pokud jste jednoznačně rozhodnuti pro obor, ale s volbou vysoké školy váháte, nepodceňte to. Vodítek, která pomůžou se rozhodnout, je celá řada.

číst více

Studujte v zahraničí – přihlaste se teď

Chcete studovat v zahraničí a Erasmus je vám málo? Přihlaste se na některou ze zahraničních univerzit!

číst více

Jak si vybrat studijní obor

Chystáte se na vysokou školu, ale ještě nevíte, co studovat? Následující tipy vám pomůžou se rozhodnout.

Nejlepší studentské podniky v Praze a Brně

Začátek výuky se vysokoškolákům kvapem blíží. Přečtěte si, kam si jít odpočinout po dni plném přednášek a cvičení.

číst více

Mobilní aplikace, které vám pomůžou se školou

Mnoho z nás nedá svůj smartphone skoro z ruky a je on-line 24 hodin denně. Na telefonu hrajeme hry, surfujeme po sociálních sítích a hledáme v mapách. Existují ale i aplikace, které nám pomůžou při studiu.

číst více

Rozdíly mezi střední a vysokou školou

Maturitu máte úspěšně za sebou a užíváte si volno. Už na konci září vstoupíte do nového, vysokoškolského světa. Přečtěte si, jaké změny vás po prázdninách ve škole čekají.

číst více

Studentské vztahy na dálku a jak je nepokazit

Začnete spolu chodit na střední. Jeden odmaturuje a jde na školu do jiného města, nebo odmaturují oba, ale každý začne studovat jinde. Ustát vztah na dálku není vždycky jednoduché, ale taky ne nemožné. Čím se tomu dá pomoct a čím uškodit?