Vysoká škola

Dvě VŠ najednou: pro a proti

Dostali jste se na dvě vysoké školy a nemůžete si vybrat? Co takhle zkusit obě? Zvýší se vám tak šance na uplatnění, co se naopak sníží bude frekvence v hospodě strávených večerů. S nadsázkou řečeno, obojí se může líbit vašemu budoucímu zaměstnavateli. Souběžné studium vám prostě vždy něco dá a něco vezme.

číst více

Bydlení pro studenty. Zn. levně!

Čeká vás po prázdninách stěhování do nového? Ať se chystáte na kolej, do spolubydlení, nebo vlastního bytu, jedno budete potřebovat pokaždé – nábytek. Kde ho sehnat za studentské ceny?

číst více

VŠ, kde ještě berou přihlášky

V únoru a v březnu sice uzavřela přihlášky většina veřejných a i některé soukromé vysoké školy, pokud byste se ale ještě na nějakou VŠ rádi přihlásili, není všem dnům konec. Na některé obory můžete podat přihlášku i v květnu a v červnu.

číst více

Kdybych byl pěkná holka, tak si řeknu: ty lidi mě chtěj

S Dominikem Ferim o Facebooku, zlaté kleci, vodce s džusem a pravicovém vysokoškolském životě. Politice se totiž při rozhovoru s ním vyhnout nejde.

číst více

Kde ještě přijímají přihlášky?

Nestihli jste do konce února podat přihlášku na VŠ? Nebo byste raději ještě jednu, záložní? Některé školy ještě přijímají přihlášky. Podívejte se, které!

číst více

Studujte nejprestižnější světové školy – z domova!

Cambridge, Oxford, Harvard, Stanford. Chcete si vyzkoušet, jaké je studovat na podobných světoznámých univerzitách? Je to možná snazší, než jste mysleli…

číst více

Úspěšná přihláška na poslední chvíli

Už jenom pár dní přijímá většina vysokých škol přihlášky ke studiu. Z motivačního dopisu ještě nemáte ani řádku a netušíte, jak napsat dobrý životopis? Poradíme vám!

číst více

Obory pro neslyšící a pro práci s nimi

„Slepota odděluje lidi od věcí, hluchota od lidí.“ Málokdo si dovede představit, jak by v životě obstál bez některého z pěti smyslů. Autorka citátu, americká spisovatelka Helena Kellerová, byla hluchoslepá, přesto vystudovala univerzitu a napsala řadu knih. V našem speciálu o oborech se zaměříme na obory, které se týkají neslyšících a těch, kdo s nimi chtějí pracovat a pomáhat jim.

Jak na VŠ bez přijímaček

Jedna velká zkouška za rok je pro vás až až? Tak se podívejte, kam po maturitě na vysokou, aniž byte museli absolvovat přijímací zkoušky!

Vysoké školy on air

Na YouTube už zdaleka nejsou jenom hudební klipy nebo vlogy. Do audiovizuálních vln se pustily i vysoké školy. Podívejte se, jaké spoty zájemcům nabízejí.