Bydlení pro studenty. Zn. levně!

23. 5. 2016 | Rady maturantům

Stěhování je velký krok samo o sobě. Když si ještě připočtete, co všechno vás bude nové bydlení stát, jeden by nejradši zůstal doma u maminky. Vysokoškoláci sice mají občas hluboko do kapsy, ale spát na matraci a sedět u počítače na zemi, se jim také nechce. Přečtěte si, kam se podívat, abyste z holobytu udělali za pár korun útulné hnízdo.

Facebook

Na největší sociální síti najdete spoustu užitečných věcí. Při stěhování se vám budou hodit hlavě skupiny, kde lidé zdarma nebo levně nabízejí nábytek a bytové vybavení, které už sami nepotřebují. Podívejte se třeba na IKEA bazar, Prague Buy/Sell/Trade, NÁBYTEK – BAZAR – CELÁ ČR nebo Bytujeme (bazar nábytku a vybavení).

Weby

V hlubinách internetu najdete desítky stránek, kde lidé nabízejí nepřeberné množství věcí za hubičku. Svůj budoucí pokojíček možná najdete na Nevyhazujto.cz, DarujiZaOdvoz.cz nebo VseZaOdvoz.cz.

Hledat můžete i na různých bazarových stránkách: sbazar.cz, bazar.cz, hyperinzerce.cz, bazos.cz nebo třeba mimibazar.cz.

Offline

I když nám to tak už občas ani nepřipadá, pořád existuje offline svět. Zkuste ve svém městě projít zastavárny, antiky, bazary nábytku nebo bytové outlety. Můžete tam najít spoustu nepotřebných pokladů, ale i opravdu nezbytné věci.

I když najdete tisíc skříněk, které budou zadarmo a vy je budete v tu chvíli nutně potřebovat, zamyslete se raději dvakrát. Kdo ví, jak dlouho na svém studentském místě zůstanete, a vše pak budete zase stěhovat dál. A ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Tak si z pokojíčku neudělejte vetešnictví. Přejeme hodně zdaru a trpělivosti!

Zdroj fotografií: freeimages.com

Další články k tématu

Koleje hlásí stop stav, pronájmy jsou ale dražší

Konec prázdnin je pro studenty často ve znamení hledání bydlení na nadcházející semestr. Koleje ve velkých městech hlásily už zhruba v polovině měsíce srpna plno. Bydlení na privátu je zase méně dostupné – finančně i kvůli postoji pronajímatelů. Plno mají některé koleje v Praze a v Brně. Ze sta procent je zaplněna brněnská Masarykova univerzita. Obsazených je také […]

číst více

Studenti randí: Tipy na laciné rande k nezaplacení

Chcete své drahé polovičce uspořádat večer, na který nezapomene, ale v kapse máte jen ošuntělého bůra a maximálně žvýkačku? Nebo snad máte nový „objev“, víte, že na prvním rande fakt záleží, ale peněženku už dávno ani nemáte (na co taky)? Přinášíme vám sedm tipů na úžasné rande, které vás nebude stát vůbec nic. Uspořádejte piknik […]

číst více

Proč jít na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity?

Láká vás ekonomická sféra? Veřejná správa? Studujte na ECON MUNI! Na našich studentech nám záleží. Chceme, abyste se u nás cítili dobře a dostali kvalitní a praktické vzdělání. Jsme moderní fakulta plná chytrých a inspirativních lidí, která udává trendy ve vědě i výuce. Vždy držíme vysoký standard a svým zaměřením jsme přínosem pro společnost. Jsme unikátní tím, že […]

číst více