Studujte nejprestižnější světové školy - z domova!

11. 3. 2016 | Přijímací řízení

Cambridge, Oxford, Harvard, Stanford. Chcete si vyzkoušet, jaké je studovat na podobných světoznámých univerzitách? Je to možná snazší, než jste mysleli…

Mít v životopise napsané studium na některé z nejprestižnějších světových univerzit je snem mnoha (budoucích) vysokoškoláků. Mnoho z nich ale netuší, že je to ve skutečnosti jednodušší, než si možná myslí. A to díky on-line kurzům a takzvanému on-line degree. O co jde?

On-line degree

On-line titul získáte, pokud vystudujete školu nikoliv prezenčně, ale pomocí internetových přednášek a kurzů, které mnoho škol nabízí. Studovat můžete bakalářské, magisterské i doktorské programy.

Ne každý program na internetu je samozřejmě kvalitní. Najdou se ale i takové, které se od prezenčních kurzů prakticky neliší. Například on-line titul z Kolumbijské univerzity je stejně zasloužený jako ten z prezenčního studia, protože studenti mají stejné profesory, kurzy, domácí úkoly, testy i požadavky na závěrečnou práci. Stejný případ je i on-line magisterský titul z New York University Tandon School of Engineering.

Pokud chcete kvalitní vzdělání on-line, budete muset hledat. Ne všechny kurzy jsou totiž kvalitní. A ne ze všech dostanete titul. Pozor, titul také neplatí všude, pokud vystudujete například americkou vysokou školu, budete mít titul platný nejspíše jen v USA.

Studium i bez titulu

On-line kurz si můžete udělat “jen tak”, bez toho abyste poté dostali titul. Můžete se věnovat něčemu, co vás zajímá a o čem byste rádi věděli víc. Každý rok se na ně přihlásí několik milionů studentů.

Školy nabízejí nejrůznější předměty od humanitních studií přes ekonomiku až po technické zajímavosti.

Co za to

Některé kurzy jsou samozřejmě placené, ale my jsme pro vás vybrali ty, za které neutratíte ani korunu. Přednášky těchto kurzů jsou zpravidla natočené, můžete si je pustit kdykoliv chcete a zda splníte zadané domácí úkoly je také pouze na vás.

Oblasti svého zájmu hledejte například na následujících stránkách:

Distance Learning Portal – http://www.distancelearningportal.com/

EDX – https://www.edx.org/

Open 2 study – https://www.open2study.com/

Alison – https://alison.com/

Study.com – http://study.com/

Příklady konkrétních univerzit

MIT (Massachusetts Institute of Technology) – http://ocw.mit.edu/index.htm – zde najdete přes dva tisíce kurzů od biologického inženýrství po management.

University of California – Berkeley – http://webcast.berkeley.edu/ – už od roku 2005 můžete studovat Berkeley online. Vyberte si například astronomii, právo nebo filosofii.

Yale – http://oyc.yale.edu/ – stránka Open Yale Courses nabízí video přednášky z mnoha předmětů. Pokud chcete být aspoň trochu jako Rory z Gilmorových děvčat, tohle je místo pro vás.

Placené kurzy

Nevěříte-li ničemu, co je zadarmo a nevadí vám rozbít prasátko kvůli studiu on-line, zkuste například následující školy. Vybrali jsme pro vás samozřejmě samá zvučná jména. :)

Cambridge – http://www.ice.cam.ac.uk/…line-courses

Harvard – http://online-learning.harvard.edu/courses

Oxford – https://www.conted.ox.ac.uk/courses/online/

John Hopkins University – https://www.jhu.edu/…mics/online/

Stanford – http://online.stanford.edu/courses

Zdroj fotografií: freeimages.com

Další články k tématu

Britské školy budou učit žáky, jak rozpoznat fake news

Britské školy budou učit žáky, jak rozpoznat fake news

Ministerstvo školství ve Velké Británii varovalo, že nárůst nedůvěryhodných informačních zdrojů v online prostoru by mohlo “ohrozit důvěru, zničit vzdělávací kulturu a podkopat zvídavost“. Učitelé by proto měli žáky lépe připravit na rizika fake news a dezinformací na internetu a měli by je naučit, jak s nimi nakládat. Britská vláda v té souvislosti oznámila, že se odteď budou …

číst více
Vysoké školy po pandemii: Cambridge přesune přednášky online, USA bude studenty testovat na covid-19

Vysoké školy po pandemii: Cambridge přesune přednášky online, USA bude studenty testovat na covid-19

Vysoké školy po celém světě musí přizpůsobovat výuku aktuální pandemii koronaviru. Zároveň musí hledět i do budoucna a připravit se na možné další vlny epidemie. Plán na nadcházející školní rok již představila prestižní univerzita Cambridge. Stala se první britskou vysokou školou, která přesunula všechny přednášky on-line. „Přednášky budou i v říjnu dostupné online. Osobní kontakt …

číst více
Novinky ve školství: povinná „docházka“ na on-line výuce a peníze na počítače

Novinky ve školství: povinná „docházka“ na on-line výuce a peníze na počítače

Zatímco na jaře, kdy se veškerá výuka přesunula on-line, nebyla účast na ní povinná, od nového školního roku se případné distanční výuky budou muset zúčastnit všichni. Novelu školského zákona již schválila vláda. „Novela školského zákona znamená, že povinně musí škola poskytovat distanční vzdělání a žák se ho musí účastnit ve chvílích, kdy přijde mimořádné opatření …

číst více