Dálkové studium

Studujte nejprestižnější světové školy – z domova!

Cambridge, Oxford, Harvard, Stanford. Chcete si vyzkoušet, jaké je studovat na podobných světoznámých univerzitách? Je to možná snazší, než jste mysleli…

číst více

Pro a proti kombinovaného studia

Kombinované studium obestírají nejrůznější otázky a mýty. Následující článek vám vše pokusí srozumiteně vysvětlit a zodpovědět. Pozn. článek byl 12. 1. 2016 aktualizován. (kav)

číst více

Speciál O OBORECH: Rekreologie

Rekreologie, aneb věda o rekreaci? Může to tak být! Avšak nečekejte vědecky posvěcené zkoumání polehávání na pláži. Rekreologie je oborem aktivního prožití volných chvil. Jakou úlohu zde hrají její studenti a absolventi? Dozvíte se v našem speciálu o oborech.

číst více

S dětmi jsme na jedné lodi

Studovat vysokou školu dá samo o sobě zabrat, zvládat přitom ještě chodit do zaměstnání a postarat se o domácnost, to už chce občas pevné nervy. Patricie Koubská (41) ilustrátorka knih, učitelka a matka 3 dětí to zvládá obdivuhodně. Studuje 2. ročník magisterského studia – obor Speciální pedagogika na PedF UK a uvažuje i o studiu doktorandském.

číst více

Jiří Matěj Brůna: Jak jsem získal šest titulů za sedm let

Vystudoval už několik škol, a přesto nyní studuje ještě další, má dvě jména, a přesto není křtěný, jeho studijní výsledky jsou vynikající, a přesto si najde čas na zábavu. To není hádanka – to je Jiří Matěj Brůna. Jeho šest titulů získaných za sedm let si od Agentury Dobrý den dokonce vysloužilo registraci českého rekordu. Kromě všech těch diplomů a certifikátů si ale Jiří ze svého studia odnáší i řadu postřehů…

číst více

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

číst více

Studium na zahraniční škole? Jde to i distanční formou

Rádi byste studovali v zahraničí, ale máte závazky doma? Titul nebo akreditovaný kurz na zahraniční univerzitě můžete získat, i když se za celou dobu studia nehnete z České republiky. Mnohé zahraniční univerzity totiž umožňují plně distanční formu vzdělávání.

číst více

Univerzitu třetího věku je možné studovat i na dálku

Univerzitu třetího věku je možné studovat, aniž byste museli pravidelně chodit na přednášky do školy. Nový projekt, do kterého se zapojilo již několik českých univerzit, umožňuje seniorům účastnit se takzvané virtuální výuky. Vychází tak vstříc seniorům, pro které je zdravotně nebo časově náročné dojíždět na prezenční kuzy. Zapojit se mohou i zájemci z venkova a z menších měst, …

číst více

Prezenční, nebo kombinované studium?

Kosmickou rychlostí se blíží doba podávání přihlášek na vysokou školu. Studovat chcete, ale uvažujete ještě o práci, cestování či založení rodiny? Nejste si úplně jisti, jak se od sebe prezenční a kombinované (neboli dálkové) studium vlastně liší? Hlavní rozdíly vám představí následující článek. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více

10 důvodů, proč studovat i po třicítce!

Chybí vám potřebná pracovní kvalifikace nebo vyšší titul? Po maturitě se vám už nechtělo pokračovat a teď si to vyčítáte? Nebo vás prostě zajímá určitá oblast a chcete se v ní více vzdělat? „Nikdy není pozdě“ – to je dost otřepané klišé, obsah tohoto článku ale vystihuje perfektně. Přečtěte si, proč překonat pochyby a místo důvodů hledat způsoby, jak i po třicítce začít se studiem na vysoké škole!

číst více