Studium na zahraniční škole? Jde to i distanční formou

Rádi byste studovali v zahraničí, ale máte závazky doma? Titul nebo akreditovaný kurz na zahraniční univerzitě můžete získat, i když se za celou dobu studia nehnete z České republiky. Mnohé zahraniční univerzity totiž umožňují plně distanční formu vzdělávání.

Studium v zahraničí je obvykle záležitost lidí kolem dvacítky, kteří nemají žádné závazky. Pokud se chcete pustit do studia, když už máte zaměstnání nebo rodinu, sotva tu můžete všechno nechat a odcestovat na několik semestrů mimo republiku. To však ještě neznamená, že nemůžete získat na zahraniční univerzitě titul. V České republice funguje především kombinovaná forma studia, kdy větší část látky musíte zvládnout doma, ale na půdě školy se musíte ukázat zhruba jednou za měsíc. Naopak v zahraničí jsou poměrně běžné univerzity nabízející zcela distanční formu vzdělávání. K získání třeba britského titulu vám tak stačí počítač a připojení k internetu. Někdy je zapotřebí třeba jednou ročně přijet na zkoušky, občas se však i bez toho obejdete. A ceny nejsou vždy tak závratné, jak by se dalo čekat. Jaké jsou tedy možnosti distančního zahraničního vzdělávání?

Jak se studuje „na dálku“

Potřebujete počítač, připojení k internetu a především velké množství disciplíny. Univerzita nabízející distanční kurzy vám pak poskytne přístup k audiozáznamům přednášek, k prezentacím, elektronickým knihám či k jiným studijním materiálům, online vyplňujete testy a odevzdáváte úkoly. Často máte k dispozici skutečného, „živého“ učitele nebo vlastního tutora, se kterým komunikujete, kterému můžete pokládat otázky a který kontroluje vaši práci.

Akreditované kurzy

Pokud nemáte ambice získat ne zahraniční univerzitě akademický titul a chcete si pouze rozříšit obzory nebo doplnit potřebné vzdělání, můžete využít možností jednotlivých kurzů. Některé mají akreditaci a dostanete za ně osvědčení, jiné mají třeba jen čtyři lekce a slouží spíše k rozšíření znalostí a k obohacení života. Takové kurzy nabízí například asociace škol „Stonebridge. Zde si můžete udělat kurzy opravdu všeho – dětské psychologie, nutričního poradenství, plánování svateb, uklízení, krádeží identit, práva, ekonomie či péče o zákazníky leteckých společností. Cena kurzů záleží na počtu lekcí – obvykle stojí kolem devíti tisíc korun. Studenti však mají omezený přístup do databáze zdarma a i nestudentům jsou nabízeny různé slevy. Velice podobnou službou je web Open Learning. Stojí za to nabídku obou serverů porovnat – ceny za kurzy jsou poměrně podobné a je možné platit i v měsíčních splátkách.

Titul na zahraniční škole

Na zahraniční škole je možné získat také kompletní vysokoškolské vzdělání. Jde již o záležitost nákladnější a neobejdete se bez občasné cesty do školy, například jednou za rok nebo na závěrečné zkoušky. Můžete tak získat bakalářský či magisterský titul, ale také například titul MBI. V zahraničí je tato forma studia poměrně běžná – velká je ovšem náročnost na disciplínu. Takovéto studium zprostředkovává například organizace RDI s heslem „learning without boundaries“, „učení bez hranic“. Orientuje se především na manažerské a ekonomické obory. Prostřednictvím jejího webu si můžete vybrat, zda se chcete věnovat právu či lidským zdrojům, zda chcete získat magisterský titul nebo MBI, a zda vás láká univerzita v Sheffieldu nebo v Birminghamu. Platit za studium je možné i ve splátkách, a pokud budete mít štěstí, studium za vás dokonce může zaplatit vládní grant. Ceny kurzů se liší, pro přístup k nim je zapotřebí se na stránkách zaregistrovat. Pod

Zdroj: webové stránky škol a organizací

Open University specializující se na různé formy vzdělávání včetně distančního. Možností je zde velké množství. Ideální je vyhlédnout si několik zahraničních škol, a poté je kontaktovat, případně zkontrolovat jejich webové stránky, zda tento způsob výuky nabízí. Distanční výuku provozují na velkém množství britských škol, ale také v Americe nebo v Austrálii.

Zdroj: webové stránky škol a organizací

Zdroj fotografie: Stock.Xchng

Další články k tématu

Jaké může být studium v zahraničí? My to víme!

Jaké může být studium v zahraničí? My to víme!

Chcete studovat univerzitu, kde: nebudete mít žádnou matematiku nebudete začínat dříve než v 9 ráno budete mít hodiny jen 3 x týdně máte vlastní wellness, fitness, spa & beauty salon vystudujete bakaláře či magistra za peníze britské vlády nebudete mít závěrečné státnice, pouze psanou práci můžete dokončit bakaláře po absolvování VOŠ za 1 rok studia můžete …

číst více
S Erasmem do nekonečné zimy

S Erasmem do nekonečné zimy

Studenti, kteří se rozhodnou vyzkoušet si studium v zahraničí a využít program Erasmus se většinou vydávají na jih. Do teplých krajin, za mořem, sluníčkem a plážemi. Proč se někteří z nich rozhodli vyrazit do Ruska za nekonečnou zimou?   Motivy studentů, kteří s Erasmem vyjeli právě do Ruska, jsou různé. Obvykle však na východ vyrážejí dobrodruzi, kteří se …

číst více