Nela Wurmová

Jak vybírat jazykový kurz v zahraničí

Na intenzivním jazykovém kurzu v zahraničí je možné naučit se za dva týdny tolik, kolik doma za půl roku v jazykové škole. Nabídka jazykových kurzů je široká, není však snadné vybrat z nich ten nejvhodnější. (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Pět zásad, které pomohou zvýšit vaše šance na přijetí

Existují nejrůznější způsoby, jak zvýšit své šance na přijetí na vysokou školu. Někteří studenti věří na dlouhé noci strávené s kávou a učením, jiní na přípravné kurzy od nejrůznějších organizací. Zásady, jejichž dodržování vám pomůže dostat se na vysněnou školu, jsou různé – nabízíme vám výběr pěti z nich. Pozn. Článek byl 24 2. 2016 aktualizo­ván (kav).

číst více

Síť UNIFER nabízí studentům praxi při studiu

Dostat se k dobré praxi už při studiu je snazší, než by se zdálo. A až opustíte školu, najdete s ní zaměstnání mnohem snáz. Jednu z možností nabízí brněnské centrum inovativní spolupráce UNIFER.

číst více

Perličky od maturit 2014

Znáte to. Je horko, jste ve stresu, pořádně jste nespali, a navíc vůbec nevíte, co se po vás chce. V maturitní den někdy zazní skutečné skvosty. Některé se tradují na školách ještě dlouhé roky.

číst více

Stále se můžete hlásit na festival českého jazyka Šrámkova Sobotka

Pokud jste příznivci českého jazyka a literatury, určitě vás zaujme program festivalu Šrámkova Sobotka, který se koná 28. 6. – 5. 7. kousek cesty od Jičína. Jde již o padesátý osmý ročník. Tématem letošní Sobotky je „Norma“. V nabídce jsou různé bohemisticky zaměřené přednášky, autorská čtení i poslech rozhlasových her. Kromě toho se můžete přihlásit na některé dílny a workshopy, registrace […]

číst více

Chcete jet na tábor nebo dobrovolničit? Pospěšte si s přihlášením

Co udělat s letními prázdninami? Možná už máte léto naplánované, možná ale stále přemýšlíte, co udělat s volným časem. Jednou variantou jsou letní tábory pro mladé lidi nebo pro dospělé a různé zážitkové akce. Pokud o něčem takovém přemýšlíte, je nejvyšší čas podat si přihlášku, protože registrace se rychle plní. Možnosti jsou nepřeberné – zkuste se podívat třeba na […]

číst více

Martina Dvořáková: Měsíc na Svatojakubské cestě

Svatojakubská cesta je název pro síť poutních stezek, které začínají ve Francii, Itálii, v Portugalsku nebo i v Německu a končí u katedrály ve španělském Santiagu de Compostella. Maturantka Martina Dvořáková ji prošla sama až na konec.

číst více

Studentské vztahy na dálku a jak je nepokazit

Začnete spolu chodit na střední. Jeden odmaturuje a jde na školu do jiného města, nebo odmaturují oba, ale každý začne studovat jinde. Ustát vztah na dálku není vždycky jednoduché, ale taky ne nemožné. Čím se tomu dá pomoct a čím uškodit?

číst více

Absolvujte kurz na MIT, Yale nebo na Harvardu. Zdarma a po internetu

K tomu, abyste vystudovali kurz z libovolného předmětu na některé prestižní zahraniční univerzitě, nepotřebujete nic jiného, než znalost angličtiny a připojení k internetu. Studovat můžete cokoliv od astrofyziky či ekonomie až po biologii, psaní písniček nebo hru na kytaru. Na řadě univerzit můžete získat za absolvování kurzu i ověřený certifikát. (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Jak přežít ve studentské kapele

Přes den můžete být vzorným studentem chemie, večer házíte hlavou na pódiu. Studium na vysoké škole je možná nejlepší čas na založení kapely, ať už chcete hrát ska, death metal nebo mít vokální soubor. V tomto článku vám přinášíme rozhovory s kapelami ze všech tří žánrů.

číst více