Dálkové studium

Univerzitu třetího věku je možné studovat i na dálku

Univerzitu třetího věku je možné studovat, aniž byste museli pravidelně chodit na přednášky do školy. Nový projekt, do kterého se zapojilo již několik českých univerzit, umožňuje seniorům účastnit se takzvané virtuální výuky. Vychází tak vstříc seniorům, pro které je zdravotně nebo časově náročné dojíždět na prezenční kuzy. Zapojit se mohou i zájemci z venkova a z menších měst, …

číst více

Prezenční, nebo kombinované studium?

Kosmickou rychlostí se blíží doba podávání přihlášek na vysokou školu. Studovat chcete, ale uvažujete ještě o práci, cestování či založení rodiny? Nejste si úplně jisti, jak se od sebe prezenční a kombinované (neboli dálkové) studium vlastně liší? Hlavní rozdíly vám představí následující článek. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více

10 důvodů, proč studovat i po třicítce!

Chybí vám potřebná pracovní kvalifikace nebo vyšší titul? Po maturitě se vám už nechtělo pokračovat a teď si to vyčítáte? Nebo vás prostě zajímá určitá oblast a chcete se v ní více vzdělat? „Nikdy není pozdě“ – to je dost otřepané klišé, obsah tohoto článku ale vystihuje perfektně. Přečtěte si, proč překonat pochyby a místo důvodů hledat způsoby, jak i po třicítce začít se studiem na vysoké škole!

Podmínky studia pro absolventy

Zaměstnání nebo narození dítěte nemusí znamenat ukončení studií. Vysoké školy v současnosti vycházejí studentů vstříc, mohou tak zahájit distanční nebo kombinované studium. Podívejte se na podmínky studia pro absolventy, zdokonalte se ve svém oboru a zajistěte si lepší budoucnost.

Studium při mateřské: 5 tipů, jak ho zvládnout

Kojit, přebalovat, hrát si – nebo psát seminární práci a učit se na zkoušku? Moderní ženy prý zvládají více věcí najednou. Jak se jim daří skloubit studium s péčí o miminka? Pozn. Článek byl 13. 2. 2012 aktualizován (kav).