Distanční výuka na vysokých školách: Praktická výuka v omezené míře a zkoušení max. do 10 lidí

1. 10. 2020 | Aktuality

distanční výuka na VŠV průběhu září musela řada vysokých škol kvůli nařízení hygieniků přejít na distanční výuku. Ta má ale řadu výjimek. Jaké to jsou a co se na vysokých školách smí a co naopak ne? Připravili jsem pro vás přehled pravidel i infografiku k opatřením na konkrétních školách v Česku.

Omezení:

• z nařízení hygieniků musí vysoké školy ve většině regionů České republiky přejít na distanční výuku. Termín, kdy se studenti budou moci vrátit, stanovují krajské hygienické stanice.
  • všichni studenti i pedagogové a nepedagogičtí pracovníci musí uvnitř školy nosit roušky.

Výjimky:

• zkoušení v maximálním počtu 10 lidí. Týká se to všech typů zkoušek včetně státnic.
  • praktická výuka v laboratořích v maximálním počtu 15 lidí. Do těchto čísel se počítají i pedagogové.
  • individuální návštěvy knihoven či studoven a individuální konzultace. Studenti však musí mít roušku a dodržet i další pravidla, které si stanovují samy školy. Doporučujeme si před návštěvou školy zjistit aktuální otevírací dobu. Některé školy totiž mohou mít kvůli nákaze v řadách zaměstnanců zavřené knihovny či studovny.
  • přítomnost na klinické a praktické výuce a praxi.