VŠ, kde ještě berou přihlášky

2. 5. 2016 | Přijímací řízení

V únoru a v březnu sice uzavřela přihlášky většina veřejných a i některé soukromé vysoké školy, pokud byste se ale ještě na nějakou VŠ rádi přihlásili, není všem dnům konec. Na některé obory můžete podat přihlášku i v květnu a v červnu.

Květnové deadliny

Zajímá-li vás rozvoj regionů či mezinárodní teritoriální studia, je dobré vědět, že do 15.5.2016 můžete podávat přihlášku na bakalářský obor Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií brněnské Mendelovy univerzity.

Do 20.5.2016 se můžete hlásit na obory jako Ošetřovatelství, Zdravotnický záchranář, Biomedicínská technika či Biomedicínské inženýrství, a to na Ústav zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci.

Do téhož data (20. května) přijímá přihlášky také Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Ta dokonce zřídila pro uchazeče o studium speciální webové stránky s názvem Držíme ti místo.

Studijní obor Edukační péče o seniory a další studijní obory na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě přijímají přihlášky až do 31. 5. 2016.

Stejně tak se můžete do konce května přihlašovat na obor v angličtině Business Administration and Entrepreneurship na Fakultě humantiních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Deadliny do konce června

Do 30. června 2016 pak berou přihlášky na Fakultu informatiky a statistiky VŠE na obory jako například Aplikovaná informatika nebo Multimédia v ekonomické praxi.

Na Fakultu tropického zemědělství (původní název: Institut tropů a subtropů) České zemědělské univerzity v Praze se můžete přihlašovat ke studiu také do konce června 2016. Tato fakulta nabízí ke studiu bakalářské obor Zemědělství tropů a subtropů a obor v angličtině Internationa Cooperation in Agriculture and Rural Development.

Prázdniny a druhá kola

V průběhu prázdnin přijímá přihlášky ještě spousta vysokých škol. Jejich podrobný výčet vám přineseme na konci června.

zdroj fotografií: www.freeimages.com

Další články k tématu

České vysoké školy mění přijímací řízení kvůli koronaviru. Některé obory přijímačky ruší

České vysoké školy mění přijímací řízení kvůli koronaviru. Některé obory přijímačky ruší

Epidemie koronaviru zásadním způsobem proměnila české školství. Dopad bude mít i na podobu přijímacího řízení na vysoké školy pro nadcházející školní rok. Některé obory přistoupily k úplnému zrušení přijímacích zkoušek, jiné odkládají termíny a někde se celý přijímací proces přesune on-line. Školy tak vycházejí vstříc středoškolákům, které v krátkém rozestupu čekají maturity i přijímací zkoušky. Některé …

číst více
Středoškoláci chtějí přijímačky na VŠ posunout na přelom června a července

Středoškoláci chtějí přijímačky na VŠ posunout na přelom června a července

Česká středoškolská unie (ČSU) napsala otevřený dopis rektorům a děkanům vysokých škol, ve kterém žádá o posunutí termínů přijímacích zkoušek. Unii, která zastupuje středoškoláky, vadí to, že by se zkoušky měly konat krátce po maturitách. Chtějí proto, aby je univerzity posunuly na přelom června a července. „Žádáme o posunutí termínů přijímacích zkoušek z důvodu jejich …

číst více
Ministerstvo školství bude rozhodovat o změně přijímaček na střední školy

Ministerstvo školství bude rozhodovat o změně přijímaček na střední školy

Současná podoba přijímacích zkoušek podle ministra školství Roberta Plagy neodpovídá tomu, co se děti v moderních školách učí. Zejména dětem, které se chtějí hlásit na gymnázia, musí rodiče platit přípravné kurzy, protože školy na přijímačky žáky dostatečně nepřipraví. Zvýhodněny jsou tak rodiny, které si kurzy mohou dovolit zaplatit. Plaga je toho názoru, že školy by se …

číst více