Vysoká škola

Veřejná, státní nebo soukromá?

S tím, jak se stále častěji a hlasitěji hovoří o možném zavedení školného na veřejných a státních školách, začínají se mezi studenty stále více ozývat debaty o tom, zda už pak nebude takový rozdíl mezi tím, zda si podat přihlášku na soukromou, nebo státní či veřejnou školu. Jenže o výběru vysoké školy by rozhodně neměla rozhodovat jen finanční stránka studia… Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více

Jak vybrat tu správnou (vysokou)?

Je jen málo životních dilemat, která by ve své obtížnosti předčila rozhodování o vlastní budoucnosti. Jakoby nestačilo, že maturanti mají už v těchto dnech plnou hlavu záludných maturitních otázek, které je pronásledují už teď při písemných i ústních testech ve škole (a někoho možná i v noci). Do toho všeho se teď musí rozhodnout, kam se budou ubírat, až dokončí střední školu. Pozn. Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován (lč).

číst více

VŠ, nebo VOŠ? Jaký je v tom vůbec rozdíl?

Milí maturanti, do dvou měsíců byste měli mít jasno ve vyplněných přihláškách. Při prohledávání vhodných oborů jste možná začali váhat mezi vysokou (VŠ) a vyšší odbornou školou (VOŠ). Nabízíme vám přehled výhod a nevýhod studia na těchto dvou institucích. (Pozn.: Článek byl 16. 1. 2014 aktualizován. (lč))