Fulbrightova komise oslavila 20 let otevřením nové kanceláře v Praze

21. 9. 2011 | Aktuality

Komise J. Williama Fulbrighta, příspěvková organizace Ministerstva školství (MŠMT) spolufinancovaná vládou USA, slaví v letošním roce 20. výročí svého založení. Ve čtvrtek slavnostně otevřela svoji novou kancelář v Karmelitské 17 v Praze 1.

Zřízením tohoto nového pracoviště by mělo dojít k výrazné úspoře nákladů na provoz Komise, a tím i ke zvýšení počtu stipendistů, kteří se programu akademických výměn zúčastní. Zájemci zde najdou mj. poradenské centrum o studiu v USA, které pořádá semináře, individuální konzultace a provozuje i knihovnu základních materiálů souvisejících se studiem.

Díky česko-americké mezivládní dohodě a Fulbrightovu stipendiu vyjelo v uplynulých dvou dekádách do USA téměř 700 českých studentů, vědců, vysokoškolských a středoškolských učitelů. Přes 550 jich naopak přicestovalo do České republiky, kde navštěvovali některou z vybraných středních nebo vysokých škol či působili na některém ze zapojených vědeckých pracovišť. Česká republika přispívá od začátku spolupráce do rozpočtu organizace jednou třetinou, zbylou část nákladů pokrývá vláda USA.

Podrobnější informace o Komisi a jejích programech najdete na www.fulbright.cz.