Fulbrightovo stipendium

Fulbrightova komise zve na semináře o studiu v USA

Fulbrightova komise pořádá další řadu přednášek na téma studia v USA. Zájemci o tuto zajímavou přeshraniční zkušenost se tak mohou dozvědět podrobné informace například o přijímacích zkouškách, typech stipendií, podání přihlášky a mnoho dalšího. Přesný program seminářů je následující: 10. září 2015 Americké přijímací zkoušky a jak na ně Na tomto semináři se dozvíte, jak vypadají americké přijímací zkoušky […]

číst více

Bezplatné informační semináře o studiu v USA

Pražské Poradenské centrum Fulbrightovy komise pořádá v září další kolo bezplatných informačních seminářů pro zájemce o studium v USA. Jednotlivé semináře na sebe tematicky navazují a zájemcům postupně předají informace od možností studia ve Spojených státech obecně až po detailní informace o různých aspektech přijímacího procesu či přípravy přihlášky. Pořadatel doporučujeme navštívit tyto semináře všechny a získat tak úplný […]

číst více

Přehled nadací, které poskytují zahraniční stipendia

Málokterá rodina si může dovolit financovat studia svých ratolestí na prestižní zahraniční univerzitě. Výjimečně nadaní studenti mají šanci získat stipendium a hodit finanční starosti za hlavu. Na které nadace je možné se obrátit?

číst více

Jak se studuje na Harvardu? Rozhovor s jeho absolventem Janem Strakou

Získat kvalitní vzdělání na prestižní zahraniční škole není nedosažitelný cíl. O tom vás přesvědčí Jan Straka, který absolvoval bakalářské studium na Harvardově univerzitě. Jan Straka v současné době působí v think tanku IDEA při CERGE-EI, kde se věnuje výzkumu v oblasti vzdělávacích reforem.

číst více

Titul ze zahraniční univerzity? Proč ne!

Mnozí maturanti již nyní přemýšlejí, na jakou vysokou školu podají v únoru přihlášku. Proč ale uvažovat jen o českých školách? A nejen maturanti, i bakaláři mohou získat magisterský titul jinde než v České republice. O tom, jaké možnosti zahraniční univerzity nabízí, co je potřeba pro přijetí udělat a jaké výhody vám takové studium přinese, se dočtete v následujícím článku. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Fulbrightova komise oslavila 20 let otevřením nové kanceláře v Praze

Komise J. Williama Fulbrighta, příspěvková organizace Ministerstva školství (MŠMT) spolufinancovaná vládou USA, slaví v letošním roce 20. výročí svého založení. Ve čtvrtek slavnostně otevřela svoji novou kancelář v Karmelitské 17 v Praze 1. Zřízením tohoto nového pracoviště by mělo dojít k výrazné úspoře nákladů na provoz Komise, a tím i ke zvýšení počtu stipendistů, kteří se programu akademických výměn zúčastní. Zájemci zde najdou […]

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

S Fulbrightovým stipendiem za studiem do USA

Pokud jste student nebo absolvent vysoké školy, máte alespoň bakalářský titul a lákala by vás stáž ve Spojených státech, jistě vás bude zajímat možnost získat vládní stipendium, kterou nabízí Komise J. W. Fulbrighta. Toto stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá zpáteční letenku, zdravotní pojištění, životní náklady i školné do výše 18 000 Kč. Přihlášky pro […]

číst více

Chci studovat v USA. Jak na to?

Pestrá země plná možností, prestižní univerzity, přátelské vztahy mezi studenty a pedagogy, štědrá stipendia, jiný životní styl – sníte i vy svůj „americký sen“ o studiu za oceánem? Poradíme, jak si ho splnit. (Pozn. Článek byl dne 9. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Ostatní nabídky a programy

Láká vás studium v Austrálii, Americe nebo Asii? Porozhlédněte se po studijních programech na vaší domovské univerzitě a uskutečněte své sny. Ukážeme vám, jaké programy můžete v současnosti využít.

číst více