S Fulbrightovým stipendiem za studiem do USA

16. 2. 2011 | Aktuality

Pokud jste student nebo absolvent vysoké školy, máte alespoň bakalářský titul a lákala by vás stáž ve Spojených státech, jistě vás bude zajímat možnost získat vládní stipendium, kterou nabízí Komise J. W. Fulbrighta. Toto stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá zpáteční letenku, zdravotní pojištění, životní náklady i školné do výše 18 000 Kč. Přihlášky pro pobyty na rok 2012/2013 se podávají do 1. září letošního roku. V USA pak můžete pomocí tohoto programu absolvovat celý svůj studijní program a získat tak titul na zahraniční univerzitě, nebo svůj pobyt omezit na jednoroční stáž. O stipendium můžete zažádat také v případě, že chcete svůj zahraniční pobyt využít pro psaní své diplomové práce.

„Každý rok Fulbrightův program podpoří deset až patnáct studentů, a vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně čtyřicet kvalitních přihlášek, má dobrý student s jasným záměrem značnou šanci na úspěch,“ říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Programu se mohou zúčastnit studenti či absolventi všech oborů kromě klinické medicíny a Master of Bussiness Administration. Předpokladem k úspěchu jsou dobré studijní výsledky, české občanství a trvalý pobyt v České republice, jazyková zkouška z angličtiny TOEFL se skórem minimálně 80 a případně test studijních předpokladů GRE (Graduate Record Examination, zkouška potřebná k přijetí na mnohé z amerických vysokých škol). Upřednostněni dále budou studenti, kteří v USA ještě nikdy dlouhodobě nestudovali.

Veškeré informace o programu včetně přihlášky najdete na adrese www.fulbright.cz. Své dotazy můžete dále směřovat na programovou referentku Andreu Semancovou na telefon 222 718 452 nebo e-mail semancova@fulbright.cz.

Zdroj: tisková zpráva

Zdroj fotografie: Stock.Xchng

Další články k tématu

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

číst více
Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Řada českých studentů, kteří plánovali na začátek semestru vyjet studovat do zahraničí, žije v nejistotě. Celou Evropu sevřela druhá vlna pandemie koronaviru a počty nakažených dál stoupají i jinde ve světě. Bohužel ani v rámci Evropy neexistuje jednotný postup pro řešení pandemické situace. Každá země reaguje na aktuální čísla a zavádí různá omezení. Ty se podle vývoje …

číst více