Fulbrightova komise zve na semináře o studiu v USA

7. 9. 2015 | Aktuality

Fulbrightova komise pořádá další řadu přednášek na téma studia v USA. Zájemci o tuto zajímavou přeshraniční zkušenost se tak mohou dozvědět podrobné informace například o přijímacích zkouškách, typech stipendií, podání přihlášky a mnoho dalšího. Přesný program seminářů je následující:

  • 10. září 2015

Americké přijímací zkoušky a jak na ně

Na tomto semináři se dozvíte, jak vypadají americké přijímací zkoušky (ACT, SAT, GRE nebo GMAT), jak se na ně úspěšně připravit a kdy a jak je složit.

  • 16. září 2015

Sportovní stipendia pro studium v USA

Tento seminář bude věnován stipendiím pro sportovce, ale s jejich pomocí na amerických univerzitách studovali a studují. (pozn.: kapacita tohoto semináře je v tuto chvíli již naplněna)

  • 17. září 2015

Stipendia pro studium v USA

Seminář Poradenského centra pokrývá otázky zvládnutí studia v USA z finanční stránky. Studijní poradce představí různé varianty a formy finanční pomoci pro vysokoškolské studium v USA, a to včetně programu vládních Fulbrightových stipendií.

  • 24. září 2015

Jak připravit kvalitní přihlášku na americké univerzity

Kvalitní přihláška je jedním ze základních předpokladů pro úspěšné přijetí na univerzitu v USA. Jak takovou přihlášku a s ní související dokumenty, včetně esejí a doporučení, připravit, to už se dozvíe právě na tomto semináři.

  • 1. října 2015

Workshop: Psaní esejí pro americké univerzity

Naučte se psát americké eseje pro studium i přijímací řízení! Bezplatný workshop zaměřený na výuku způsobu psaní esejí v americkém stylu se zvláštním zřetelem na psaní akademických esejí i esejí požadovaných při přijímacím řízení na americkou univerzitu či výběrovém řízení do stipendijních programů.

  • 8. října 2015

InfoUSA Brno: Stipendia pro studium v USA

InfoUSA při Moravské zemské knihovně v Brně ve spolupráci s Fulbrightovou komisí a agenturou sport & university zve na bezplatné semináře o možnostech studia a stipendií, včetně sportovních stipendií, na amerických univerzitách.

Poslední zmíněný seminář se uskuteční ve Velkém sále MZK Brno, Kounicova 65a (od 16:00 hod. seminář věnovaný studiu a stipendiím, od 17:30 hod. pak seminář věnovaný výlučně sportovním stipendiím), všechny ostatní pak vždy od 16:30 hod. v Karmelitské 17, Praha 1. Přednášky jsou zdarma, je však nutné si předem rezervovat místo na advisor@fulbright.cz.

Více informací na www.fulbright.cz.

Zdroj: www.fulbright.cz

Další články k tématu

Zahraniční studenti v Australii bijí na poplach. Obávají se bezdomovectví

Zahraniční studenti v Australii bijí na poplach. Obávají se bezdomovectví

Zahraniční studenti v Austrálii měli finanční problémy ještě před vypuknutím pandemie. Jejich situace se nyní ještě více zhoršila. Vyplývá to ze studie, kterou organizoval profesor Alan Morris z Univerzity technologie v Sydney. První části předpandemického šetření se zúčastnilo přes sedm tisíc respondentů z řad zahraničních studentů. Více než třetina z nich často zápasila s tím, jak zaplatí nájem …

číst více
Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál

Řada českých studentů, kteří plánovali na začátek semestru vyjet studovat do zahraničí, žije v nejistotě. Celou Evropu sevřela druhá vlna pandemie koronaviru a počty nakažených dál stoupají i jinde ve světě. Bohužel ani v rámci Evropy neexistuje jednotný postup pro řešení pandemické situace. Každá země reaguje na aktuální čísla a zavádí různá omezení. Ty se podle vývoje …

číst více
Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

číst více