Erasmus

Problémy s financováním programu Erasmus

Každoročně mohou díky populárnímu vzdělávacímu programu Erasmus vycestovat tisíce českých vysokoškoláků a zaměstnanců univerzit do zahraničí. Jenže Erasmu, mezivládnímu programu při Evropské unii, reálně hrozí nedostatek peněz. Co by to znamenalo pro jeho fungování a především pro studenty?

číst více

Čína a Taiwan: Jak se studuje v asijských metropolích

Chcete studovat v zahraničí? V nabídce zahraničních stáží není jen Erasmus. Pokud si troufáte vyrazit dál, můžete zkusit také největší zemi světa – Čínu. Podívat se do takových končin je nezapomenutelná zkušenost pro každého Evropana.

číst více

Na medicínu do Německa

Čím se liší české nemocnice od německých špitálů, přiblíží Zuzana Fajfrová. Studentka medicíny z Karlovy univerzity vycestovala s Erasmem na půl roku, ale u našich západních sousedů se jí zalíbilo natolik, že si pobyt prodloužila o stáž.

číst více

Což takhle s Erasmem na východ?

Když se řekne Erasmus, vybaví si většina studentů Německo, Španělsko či Anglii. Vendula Karásková z Masarykovy univerzity ale vyrazila do Litvy a Erasmus v Pobaltí po této zkušenosti vřele doporučuje.

číst více

Erasmus pro všechny

Erasmus pro všechny (Erasmus for All), nový program EU v oblasti vzdělávání, odborného vzdělávání, mládeže a sportu, si klade za cíl sjednotit všechny současné programy EU a mezinárodní programy v oblasti vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu. Nahradí tak sedm stávajících programů jedním. Sjednocení programů by mělo přinést nižší administrativní náklady a zároveň vyšší podporu, než měly …

číst více

Hurá do Francie za studiem i cestováním

Francie láká každoročně tisíce zahraničních studentů. Helena Samková, studentka třetího ročníku oborů francouzská filologie a uměnovědná studia na FF UP v Olomouci, strávila celý předchozí rok v jihofrancouzském Perpignanu. „Stala jsem se samostatnější,“ říká o svém dvousemestrálním pobytu na Université de Perpignan Via Domitia.

číst více

Vysokoškolské studium na Maltě? Jedna univerzita stačí

Malta. Ostrov, o němž mnozí uvažují nanejvýš jako o turistické destinaci, ale zřídkakdy jako o místě, kde by strávili několik měsíců či let studia. A přesto i jako studijní destinace není vůbec nezajímavý.

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

Studium v Německu

Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.

číst více

Jsem absolvent. A co dál?

Končíte školu a nevíte, jakým směrem se ubírat dál? Možností je hned několik – můžete pokračovat v dalším studiu, začít pracovat, podnikat, a nebo se třeba poohlédnout po tom, co se absolventům nabízí za humny naší republiky…

číst více