Erasmus

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

Portugalsko: Erasmus na univerzitě, kterou se inspirovala Rowlingová

Portské víno, fado, ale také studenti v hábitech a kladívka bouchající do hlavy. To je Portugalsko, jak ho poznala Šárka Pantůčková (22). V rámci studia portugalštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity na jeden semestr vycestovala do Porta.

Studenti VŠB-TU Ostrava o svém studiu v zahraničí

„Kdo zvládne fakultní jazykové testy, nemusí se studijního pobytu v zahraničí obávat,“ shodují se absolventi Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava. Jaké jsou jejich zkušenosti se studiem v Řecku, Koreji, Anglii a Finsku?

číst více

Studium češtiny v Německu. Proč ne?

Studentka bohemistiky a religionistiky na Masarykově univerzitě v Brně, Bc. Hanka Březinová (24), si s námi povídala o tom, jaké to je studovat češtinu v zahraničí a proč Erasmus nemusí být jen o nekonečných večírcích.

číst více

Pohodový Erasmus nejen ve velkých městech

Veronika Tomanová vloni strávila jeden semestr na relativně neznámé německé univerzitě. Po této zkušenosti ale tvrdí: i studium v menším městě může být nezapomenutelný zážitek.

číst více

“Španělé nežijí, aby pracovali, ale pracují, aby žili.”

Martin Koníček (24) z Univerzity Karlovy vyměnil na jeden semestr Matematicko-fyzikální fakultu a za Universidad Politécnica de Valencia. Jaké to bylo 1500 kilometrů od domovské Prahy?

Podmínky studia v zahraničí

Kdy můžete vyjet na zahraniční studijní pobyt? Jaká kritéria rozhodují při výběru studentů? Jaké dokumenty je nutné předem vyřídit? Buďte v předstihu a informujte se o formálních náležitostech studijních programů.

Erasmus

Studenty nejvyužívanější program Erasmus nabízí výhodné studijní pobyty v Evropě. Podívejte se na konkrétní podmínky programu, finanční zajištění a další podrobnosti.

číst více

Studium v zahraničí nejen přes Erasmus

Studium v cizině je zejména v posledních letech velmi oblíbeným prostředkem k tomu, jak ze studentského života vydobýt co nejvíce z toho, co tato životní etapa nabízí. Málokdo však ví, že nabídek a možností, jak se dostat na studium do zahraničí, je mnohem víc, než jen ty, jež vám nabízí škola, kterou právě studujete.

číst více

Chystám se na stáž aneb Chvíli před odjezdem…

Již několikrát jsme vám na našich stránkách přinesli rozhovory s lidmi, kteří již absolvovali nějakou zahraniční stáž, a nebo jsme je vyzpovídali dokonce ještě přímo v místě dění. Jaké to ale je těsně před tím, než nastane onen den D a vy se vydáte do neznámých vod zahraničních škol a krajin? Na to jsme se zeptali Báry Kabátové z FSV UK, kterou jsme zastihli krátce před odjezdem do Dánska.