Nový průvodce programem Erasmus+

15. 12. 2013 | Aktuality

Evropská komise na svých webových stránkách zveřejnila oficiální anglickou verzi Průvodce programem Erasmus+ pro rok 2014.

Podrobné podmínky programu včetně strategických partnerství s jednotlivými školami lze najít na této webové stránce. Erasmus+ by měl umožnit každoročně studium v zahraničí dvěma milionům studentů.

Evropský parlament schválil nový program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014 –2020 s názvem Erasmus+ letos v listopadu. Program nahrazuje a sjednocuje sedm současných programů jako Erasmus, Leonardo, Comenius, Grundtvig či Mládež v akci.

Instituce EU vyčlenily na pogram Erasmus+ 14,7 miliard EUR. Hlavním cílem programu je zlepšování dovedností a zaměstnatelnosti účastníků a podpora rozvoje vzdělávacích systémů.

Další články k tématu

Na Erasmus odjela na podzim jen polovina přihlášených studentů

Na Erasmus odjela na podzim jen polovina přihlášených studentů

Pandemie koronaviru měla v uplynulém roce zásadní dopad na cestování. Omezení se dotkla i studentů, kteří chtěli vyjet studovat do zahraničí. Oproti původnímu počtu přihlášených v zimním semestru na domluvený pobyt v rámci programu Erasmus vyjela jen polovina vysokoškoláků. Třetina z přihlášených pobyt zrušila a zbytek studentů odjezd odsunul na pozdější dobu. Stejně tak došlo k poklesu počtu zahraničních studentů …

číst více