Stojí za přečtení

Fotoreportáž: Pražský Majáles 2013

V předvečer 1. května se už tradičně sešlo několik tisíc studentů v pražské Stromovce. Bez ohledu na počasí se návštěvníci bavili za poslechu kapel jako Kryštof, UDG, Chinaski, Mig 21 a dalších. O titul krále Majálesu se letos ucházelo pět studentů, zvolen byl student České zemědělské univerzity Šimon „PSYczech I.“ Vlásenko.

Pět otázek pro… Ladislava Špačka

Populární propagátor společenské etikety Ladislav Špaček je původní profesí pedagog. Pracoval též v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a působil na Pražském hradě v roli tiskového mluvčího prezidenta Václava Havla. Jak vzpomíná na svá studia?

Pět otázek pro… Ondřeje Lišku

Ondřej Liška je český politik a předseda Strany zelených. V letech 2007–2009 zastával funkci ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Hovoří plynně anglicky a německy, ale domluví se i francouzsky, rusky a italsky. Přednášel na zahraničních univerzitách, veřejných a odborných fórech. Je spoluzakladatelem nu-jazzové kapely Lesní zvěř.

Pět otázek pro… Petra Dvořáka

Můžete ho slýchat v rádiu, tu a tam vidět v televizi, číst jeho citace i autorské texty v novinách či na internetu, nebo se začíst do některé z jeho knih. Meteorolog RNDr. Petr Dvořák (*1966) absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu na Karlově univerzitě, a když přijde na otázky kolem jeho studia, vzpomíná na něj s neskrývaným nadšením i vděkem. Posuďte sami.

Pět otázek pro… Matěje Stropnického

Novinář, politik a herec Matěj Stropnický má za sebou na svých devětadvacet let neobyčejně pestrou kariéru. Pracoval v Literárních novinách. Aktivně se angažuje v politice za Stranu zelených. V roce 2006 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 3, kde nyní působí ve vedení radnice jako jeden ze zástupců starostky. Matěje Stropnického můžete znát i jako příležitostného herce. Ve filmu Máj ztvárnil roli loupežníka Viléma.

Olympioničky Kolocová a Sluková: sport i VŠ stojí na koncentraci

Širší veřejnost si jich všimla až letos v srpnu. Kristýna Kolocová (24) a Markéta Sluková (24) se totiž na olympiádě v Londýně umístily na 5. místě. Kromě plážového volejbalu se dívky věnují i studiu. Nejen o něm a o beachvolejbalu se dočtete v našem rozhovoru.

Pět otázek pro… Barbaru Nesvadbovou

Barbara Nesvadbová je jednou z předních českých spisovatelek a novinářek. Do podvědomí mnohých lidí se dostala svými osobitými názory. Ve svých knihách se s oblibou strefuje do mužského plémě. Jejím posledním literárním počinem je kniha Borůvky, která vyšla nakonci roku 2011.

Pět otázek pro… Petra Vichnara

Petr Vichnar je znám jako hokejový odborník a komentátor. Dlouholetý člen sportovní redakce České televize se specializuje také na krasobruslení, házenou, vodní slalom, sjezdové lyžování a zápas. Pamětníci si jistě vzpomenou na jeho moderování zábavného soutěžního pořadu Hry bez hranic. Sport provázel Petra Vichnara už na vysoké škole.

číst více

Jaké to je, zúčastnit se soutěže pro studenty práv Moot Court?

Na konci března byl uzavřen další, již 53. ročník právnické soutěže Jessup Moot Court Competitition, která se každoročně koná ve Washingtonu. Českou republiku v něm reprezentoval tým z brněnské Masarykovy univerzity, který se do ní probojoval přes národní kolo. Nakonec porazil polovinu týmů, s nimiž se utkal, což je pro něj vzhledem k velké konkurenci úspěch. Jedna z členů týmu, Martina Závodná, však svou účast pokládá především za nenahraditelnou zkušenost.

Fotoreportáž: Majáles Praha

Jak to vypadalo na jednom z nejoblíbenějších studentských festivalů v Praze?