Hodně práce a málo lidí: Zaměstnavatelům nejvíce chybí technici

3. 2. 2019 | Stojí za přečtení

globe-1200

V loňském roce se nezaměstnanost pohybovala okolo tří procent a počet evidovaných lidí bez práce byl dokonce nižší než počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelům nejvíce chyběli lidé s technickým vzděláním. K přilákání nových zaměstnanců a udržení těch stávajících se zvyšovaly mzdy prakticky ve všech odvětvích.

Pozitiva nízké nezaměstnanosti

V loňském roce byla česká ekonomika ve fázi růstu, firmám a podnikatelům se dařilo. Stoupal hrubý domácí produkt, vývoz i investice, což sebou přineslo řadu pozitivních věcí. Jednou z nich je zvyšování hrubé mzdy. Rekordně nízká nezaměstnanost přinutila řadu podniků přidávat plošně na platech, aby si udržela stávající zaměstnance, svou konkurenceschopnost a schopnost plnit zakázky. To nahrálo také dříve často opomíjeným skupinám pracovníků, jako jsou lidé nad 50 let či lidé s hendikepem. Obecně mzdy meziročně vzrostly v průměru o osm procent.

Nedostatek zaměstnanců na trhu

Těžkou situaci v roce 2018 naopak měli personalisté a personální agentury. Bylo pro ně opravdovou výzvou udržet si stávající zaměstnance a přivádět zaměstnance nové. Především ve výrobních podnicích se tato složitá situace často řešila přijímáním cizinců. Vláda v tomto bodě rozšířila programy pro legální zaměstnávání cizinců z Ukrajiny, Srbska, Mongolska či Filipín. V jiných odvětvích se museli zaměřovat na takzvané pasivní kandidáty, tedy lidi, kteří zrovna práci nehledali. Nejvíce zaměstnanců chybělo – a stále chybí – v technických oborech.

Situace v regionech

Míra nezaměstnanosti ovšem nutně nekoresponduje s růstem průměrné mzdy. To dokládají údaje Českého statistického úřadu. Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla v roce 2018 tradičně v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Naopak nejnižší v Praze, poté v Jihočeském a Pardubickém kraji. Pokud se zaměříme na růst průměrných mezd, pak k nejvyššímu nárůstu došlo v Jihočeském kraji, který i přesto zůstal v podprůměrných číslech. Nejnižší růst zaznamenal Plzeňský kraj a hlavní město.

Nezaměstnanost a mzdy napříč odvětvími

Nejvíce zaměstnanců ubylo v oblasti těžby. Naopak v odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla byl zaznamenán nejvyšší nárůst. To se projevilo i na stavu zaměstnanců energické společnosti ČEZ „V anketě o nejžádanějšího zaměstnavatele jsme se letos mezi studenty umístili na první příčce. Rovněž nám již druhým rokem po sobě klesá fluktuace zaměstnanců. Osobně mě velmi těší i to, že se nám daří lákat do energetiky ženy,“ potvrdila pro server iDNES.cz členka představenstva ČEZu Michaela Chaloupková. Co se mezd týče, obecně si polepšila všechna odvětví. K nejnižšímu nárůstu došlo v oblasti peněžnictví a pojišťovnictví. Naopak nejvíce rostly výdělky v oborech, kde dominuje stát, jako je vzdělávání, veřejná správa či obrana.

Zdroje: iDNES.cz, Kurzy.cz, Eurozpravy.cz

Další články k tématu

Stroje navždy změní trh práce. Víte co nás čeká v roce 2022?

Stroje navždy změní trh práce. Víte co nás čeká v roce 2022?

Už jste slyšeli o chytrých továrnách? Jsou to podniky, ve kterých veškerou výrobu zajišťují pouze stroje. Lidé je jen ovládají, a to výhradně přes internet, navíc mimo kanceláře. A taková nás nejspíš čeká budoucnost. Jak tyto změny zahýbají s pracovním trhem? Průmysl 4.0 Podle zpráv na serveru World Economic Forum prochází celý svět právě nyní takzvanou …

číst více
Vysokoškolský diplom jako vstupenka na trh práce. Největší šanci na uplatnění mají technici

Vysokoškolský diplom jako vstupenka na trh práce. Největší šanci na uplatnění mají technici

Pokud se rozhodnete zvolit si studijní obor podle uplatnění na trhu práce, nemůžete v současnosti prakticky šlápnout vedle. Poptávka zaměstnavatelů po zaměstnancích značně převyšuje nabídku, a i když se shánějí častěji po technických pracovnících, ani humanitní obory s pěti procentní nezaměstnaností na tom nejsou zas tak špatně.   Ze statistiky, kterou minulý měsíc vydalo Ministerstvo školství, vyplynulo, …

číst více