Univerzita Karlova otevírá nově akreditované programy pro učitele

17. 6. 2019 | Aktuality

cute-pupils-teacher-looking-globe-library_13339-203540Pokud ještě nemáte vyřešené přihlášky na VŠ nezoufejte. Možnost stále máte. A to rovnou na naší nejstarší univerzitě. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v akademickém roce 2019/2020 totiž otevírá několik nově akreditovaných programů pro učitele a zároveň vypsala několik termínů pro dodatečné přijímací řízení.

Nově akreditované programy

Zájemci o bakalářské pedagogické studium mají nyní šanci přihlásit se k prezenčnímu studiu českého, anglického, francouzského, latinského, německého, ruského a španělského jazyka se zaměřením na vzdělávání. Dále je nabízen program Historie se zaměřením na vzdělávání. Všechny tyto pedagogické programy, kromě českého jazyka, jsou dvouoborové, studenti si tak musí vybrat vždy kombinaci dvou. Pro přijetí je pak nutné uspět u přijímaček na alespoň dva učitelské programy.

Kromě bakalářských vyhlásila Karlovka také přijímací řízení na nově akreditované navazující magisterské programy. Uchazeči se mohou přihlásit například na Religionistiku, Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy, Učitelství češtiny jako cizího jazyka nebo na Učitelství latinského, německého, španělského nebo francouzského jazyka a příslušné literatury pro střední školy. Více informací se dozvíte tady.

Přihlášky do bakalářského i magisterského studia lze podávat až do 15. 7. 2019. Přijímací řízení proběhne v září.

Dodatečné přijímací řízení

Možnost přihlásit se máte stále také na několik dalších oborů Filozofické fakulty v rámci dodatečného přijímacího řízení. Z bakalářských oborů to jsou například Archeologie pravěku a středověku, Finská studia, Logika, Pedagogika či Švédská studia. Seznam všech oborů najdete zde.

Dodatečné přijímačky vypsala Karlovka také pro navazující magisterské obory, mezi nimiž jsou například Dějiny umění, Fonetika, Hispanistika, Informace, média a knižní kultura, Politické teorie, Sociální pedagogika či Sociologie. Kompletní seznam najdete zde.

Lhůta pro podávání přihlášek na tyto bakalářské i magisterské obory je 12. 8. 2019.

Podrobné informace o průběhu přijímacího řízení, podmínkách přijetí a nabízených oborech se dozvíte na webových stránkách FF UK. Všem uchazečům přejeme hodně štěstí!

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: www.ff.cuni.cz

Další články k tématu

Univerzita Karlova vyhrála akademické hry

Univerzita Karlova vyhrála akademické hry

Letos se konal již osmnáctý ročník Českých akademických her, tentokrát opět v Brně. Zúčastnilo se jich téměř dva tisíce sportovců z třiceti šesti škol, kteří spolu soupeřili ve 142 disciplínách. Absolutním vítězem her se stala Univerzita Karlova. V Brně se vysokoškolští sportovci sešli již po šesté a počtvrté se hry konaly pod taktovkou VUT. Současně s Akademickými hrami …

číst více
V EU pomalu vzniká společný vzdělávací prostor. Zapojily se už první české VŠ

V EU pomalu vzniká společný vzdělávací prostor. Zapojily se už první české VŠ

Nový projekt Evropské unie má své první „výherce“. Jsou jimi i dvě české univerzity – brněnská Masarykova univerzita a pražská Univerzita Karlova, které se společně s dalšími desítkami škol po celé Evropě stanou součástí mini konsorcií spolupracujících škol. Jejich cílem bude usnadnit meziuniverzitní spolupráci. Součástí každého konsorcia je několik škol, mezi nimiž se budou moci …

číst více
Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

Skloubit školu a sport na vysoké úrovni není jednoduché. Vysokoškoláci obecně navíc trpí nedostatkem pohybu. Podpořit své sportující studenty se nyní rozhodla Univerzita Karlova. V roce 2020 plánuje rozjet nový projekt Vysokoškolské sportovní centrum při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Centrum bude poskytovat podporu při sportování na univerzitě, a to nejen v případě výkonnostních sportovců, ale …

číst více