Na olomoucké univerzitě očkuje i rektor

29. 12. 2021 | Aktuality

očkování na UPOLUniverzita Palackého v Olomouci nabízí studentům i zaměstnancům očkování přímo na půdě univerzity, a to rovnou v prostorách rektorátu. Zájemci se tak můžou dostat na místa, která nejsou běžně přístupná. Pro velký zájem univerzita otevírá další termíny i na leden.

„Původně jsem měl v plánu jít do očkovacího centra v nemocnici, ale pak jsem využil možnost nechat si aplikovat třetí dávku na univerzitě. Jsou to krásné prostory, které na mě působí uklidňujícím dojmem, člověk se tu v předvánočním shonu na chvíli zastaví a může v klidu přemítat,“ zhodnotil pro Žurnál UPOL již očkovaný odborný asistent Aleš Manda.

Do pomoci s očkováním se zapojili studenti Fakulty zdravotních věd Univerzity Palackého, i sám rektor školy Martin Procházka. Ten působil jako odborný dohled u některých klientů. „V situaci, ve které se nacházíme, se každý naočkovaný člověk počítá, jsem tedy moc rád, že můžeme jako univerzita přispět ke zvládnutí pandemie koronaviru i tímto způsobem,“ vysvětluje Procházka.

Zájem o očkování je podle rektora překvapivě veliký. Nejčastěji do prostor rektorátu míří zájemci o třetí dávku vakcíny. Za první čtyři dny fungování očkovacího místa dostalo vakcínu 70 lidí, zhruba stejný počet je připraven na první lednové dny. Studenti i zaměstnanci univerzity si stále můžou zarezervovat svůj termín na leden. K očkování samotnému pak stačí donést jen občanský průkaz a kartičku pojištěnce. Na oplátku můžete obdržet kromě „covidové“ imunity i placku se zodpovědným Františkem Palackým, který má samozřejmě nasazenou roušku.

Zdroj: Žurnál UPOL

Další články k tématu

Studenti zdravotnických škol nebudou moct bez očkování na praxi

Studenti zdravotnických škol nebudou moct bez očkování na praxi

Asociace zdravotnických škol ČR chce, aby vláda upravila novou vyhlášku o povinném očkování starších lidí a některých profesních skupin. Vztahuje se totiž mimo jiné také na studenty zdravotnických škol, kteří od března nebudou moci absolvovat povinné praxe, pokud nebudou mít alespoň dvě dávky vakcíny proti koronaviru. „Bez povinné praxe pak studenti nemohou školu dokončit. A …

Studenti VOŠ na praxích se musí povinně testovat dvakrát týdně

Studenti VOŠ na praxích se musí povinně testovat dvakrát týdně

Testovat dvakrát týdně se stejně jako ve firmách musí nově také studenti vyšších odborných škol, kteří mají praxi na pracovišti mimo denní studium. Středoškolákům na praxích pak zůstává stávající povinnost otestovat se jednou týdně. Změny oznámilo ministerstvo zdravotnictví a platí od minulého týdne. Na testy musí očkovaní i neočkovaní studenti. „Povinné testování zaměstnanců (dvakrát týdně) …