Dagmar Husárová

Učení na maturitu „za pět minut dvanáct“

Jak maturita klepe na dveře, mnohým se začínají klepat i kolena. Tím spíš, pokud si je student sám vědom nedostatků ve svých znalostech. Na co však utíkat z bitvy, když ještě pořádně nezačala. Vždyť mnohé se dá ještě zachránit. Pozn. Článek byl 27. 4. 2016 aktualizován. (kav)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management a marketing II.

A je tu druhý díl manažerských oborů. Dnes se podíváme na dalších šest vysokých škol. Opět zůstaneme v kruzích ekonomických, ale představíme si i obor soustředící se především na krizové situace.

číst více

Západočeská univerzita stále přijímá studenty

Na některých fakultách Západočeské univerzity v Plzni je ještě možné využít otevřeného druhého kola přijímacího řízení. Konkrétně jde o fakulty elektrotechnickou a strojní. Fakulta elektrotechnická nabízí uchazečům obory bakalářského prezenčního studia mezi něž patří Elektrotechnika a informatika, Elektronika a komunikace, Elektrotechnika a energetika, Komerční elektrotechnika, Technická ekologie a Aplikovaná elektrotechnika. Přihlášky je možné zasílat písemně nebo elektronicky …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management a marketing I.

Máte vůdcovské schopnosti? Jste rozený organizátor? Umíte strhnout lidi na svou stranu? Pak vás možná čeká slibná kariéra na manažerských a marketingových pozicích. V dnešním porovnání oborů vám ukážeme, kde jaké jsou v této oblasti studijní možnosti.

číst více

Pět otázek pro… Olgu Sommerovou

Až někde u sta bychom se zastavili, chtěli bychom-li spočítat díla Olgy Sommerové, pohledné dámy, jejíž oči skrze hledáček kamery zaznamenávají lidské strasti i radosti a životní cesty. Dokumenty, které točí, pokrývají témata mezilidských vztahů, sociálna, české politické historie, feminismu a osudů osobností slavných i obyčejných. Za své filmy získala na třicet ocenění z domácích i zahraničních festivalů. Své zkušenosti předává studentům filmových škol. Dnes se věnuje tvorbě dokumentárních filmů převážně pro Českou televizi, zasedá v porotách filmových festivalů. Co pro ni znamenal studentský život a jak jej prožívala?

číst více

Mendelova univerzita nabízí specializační studium Oceňování podniku

V rámci programu celoživotního vzdělávání otevírá Mendelova univerzita v Brně obor Oceňování podniku. Cílem je prohloubit a rozšířit znalosti odborníků tak, aby mohli kvalifikovaně ocenit podnik včetně jeho majetku. Studium je ovšem určeno nejen lidem z praxe, ale i současným studentům nebo čerstvým absolventům. V osnovách se studenti setkají s předměty ekonomickými a právními. Oceňování podniku se studuje dva roky a …

číst více

Přijali mě na VŠ. Co teď?

Na stole vám leží ze schránky čerstvě vytažený dopis o přijetí na vámi vybranou vysokou školu. Co vás teď čeká? Na co je třeba se připravit? Co dělat, pokud vás přijali na více škol? Čtěte. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzika II.

Kdyby se dnes Newton či Einstein chystali na vysokou školu, možná by se divili v jaké míře se dnes fyzika studuje. Abyste se v té změti oborů neztratili, přinášíme vám malého průvodce. Tentokrát obory Palackého univerzity, Ostravské univerzity, Univerzity Hradec Králové a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzika I.

Kdyby se dnes Newton či Einstein chystali na vysokou školu, možná by se divili v jaké míře se dnes fyzika studuje. Abyste se v té změti oborů neztratili, přinášíme vám malého průvodce. V první části se zaměříme na Masarykovu univerzitu, Karlovu univerzitu, Technickou univerzitu v Liberci a Jihočeskou univerzitu.

číst více

Studentské půjčky prošly parlamentem. Budeme platit školné?

Návrh systému studentských půjček, spoření a grantů předložený ministryní školství Miroslavou Kopicovou schválila vláda. Jeho primárním cílem je ulehčit rodinné peněžence a učinit tak studenty méně závislými na přísunu peněz od svých otců a matek. Systém stojí na třech piliřích. První z nich – spoření na studium bude koncipováno podobně jako dnes stavební spoření, rodiče ho budou …

číst více