Na strojní fakultě ČVUT v Praze má letos šanci téměř každý

Podmínkou je maturita, a také skutečnost, že uchazeč nebyl dvakrát po sobě studentem školy bez úspěšného zakončení studia.

Harvard!

Konec února a tedy i uzávěrky pro letošní přihlášky na většinu vysokých škol v České republice se blíží. S vidinou lákavé budoucnosti v podobě bezstarostného vysokoškolského studia (ve skutečnosti je to sice trochu jinak, ale to teď není důležité) se většina maturantů stále častěji zaobírá pověstnou otázkou „Kam s ní?“ Co takhle se nechat inspirovat následujícími řád­ky.

číst více

Afričtí studenti žádají svá stipendia

Přibližně dvě stovky studentů z Guineje-Bissau, kteří pobývají v Moskvě, nedostaly už rok od své vlády přidělená stipendia, tj. 60 USD měsíčně. Studenti se rozhodli přistoupit k demonstrativním krokům: zahájili hladovku a svého vlastního velvyslance v Moskvě drží jako rukojmí.

Plzeň má „novou“ Filozofickou fakultu

Plzeňská Fakulta humanitních studií změnila od roku 2005 svůj název na Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Chce se tak přihlásit ke středoevropské tradici filozofických fakult, které jsou spojovány s elitní humanitní vzdělaností.

číst více

Intimní zpověď zcela bezvýznamné, beznadějné a bezprizorní studentky

Už od základky mám se školou dobrou zkušenost. Nikdy jsem se nevzpírala autoritám, nekradla spolužákům svačiny a nekreslila na lavici sprosté obrázky. Ani s gymplem mé úspěchy neskončily. Nejen, že jsem nepohoršila a nechodila za školu, také jsem se poctivě učila. Cpala jsem si do hlavy vzorečky do fyziky, učila se systém ruduchů a parožnatek, obtiskovala si do paměti seznamy panovníků, data jejich úmrtí, narození, výročí, korunování, smrkání a zešílení. Abych to vše vychrlila na papír a pak odcházela s čistým svědomím, jedničkou ve studijním průkazu a krásně jasnou hlavou, ve které zbyla jen změť nepotřebných jmen a čísel. Do té doby, než jsem se seznámila s Tebou – s TAHÁKEM.

číst více

Výhody pro uchazeče o studium na lékařských fakultách

Pokud máte výborné vysvědčení a splňujete několik dalších podmínek, které požadují vysoké školy, můžete být těmi šťastnými, kteří letos nebudou muset tvrdě bojovat u přijímacího řízení.

Přípravné kurzy k přijímačkám na Právnickou fakultu UJEP

Do konce ledna je možné podat přihlášku do přípravného kurzu na Právnickou fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímavostí tohoto kurzu je možnost absolvovat jej nejenom přímo v místě školy – jedná se o sobotní výuku – ale i dálkově a to prostřednictvím internetu. Přípravný kurz, který bude zahájen v únoru či v březnu, je zaměřen především na výklad vybraných tematických okruhů, jejichž znalost […]

Zkuste si přijímačky nanečisto

Než půjdete na přijímací zkoušky na střední nebo vysokou školu, můžete si je vyzkoušet nejdříve nanečisto – osobně, nebo po internetu. Projekty jsou připraveny pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd základních škol a pro maturanty.

číst více

Příspěvky na bydlení budou!

Tak je to konečně tady! Mlýny ministerstva školství melou pomalu, ale jistě. Od nového školního roku se tedy přece jen změní systém financování kolejí. Příspěvky na bydlení už nebudou dostávat koleje, ale přímo vysokoškoláci.

číst více

Jaké schopnosti a dovednosti chtějí zaměstnavatelé?

Hledáte místo? Zajímá vás, co od svých zaměstnanců jejich nadřízení a zaměstnavatelé požadují? Které firmy nejvíce berou absolventy? Jaké profese požadují zaměstnavatelé za perspektivní?