Slovákom predsalen šanca brigádovať v Brne ZOSTÁVA

V decembri minulého roku som článkom Slováci už v Brne brigádovať nebudú vyjadril obavu nad tým, že od budúceho roka bude slovenským študentom v Brne zrejme znemožnená zárobková činnosť legálnou cestou.

číst více

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií bude přijímat až 1100 studentů

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně přijme letos až 1100 studentů do bakalářského studijního programu,

číst více

Studium v zahraničí? Proč ne!

Příběhy, které naši rodiče vypráví o vycestování za hranice v době jejich mládí, nám přijdou jako fantasy. Dnes je cestování po cizích zemích na denním pořádku. Jedinou větší překážkou jsou finance, my studenti jich pravda máme málo. Proč tedy nevyždímat jiné zdroje? Což takhle EU a její stipendia!

číst více

VUT zkoumá zájem o kombinované studium

Pokud průzkum prokáže dostatečný zájem o kombinované studium, otevře VUT v Brně od akademického roku 2003/2004 hned několik oborů.

číst více

Studenti MU Brno chystají petici proti rektorově návrhu

Od minulého týdne si již mnoho studentů brněnské Masarykovy univerzity na našem serveru se zájmem přečetlo rozhovor s rektorem Jiřím Zlatuškou o chystané změně v systému přidělování kolejí.

číst více

Vypadá to, že jsem jako rektor sáhl k tomu nejpitomějšímu řešení…

Jiří Zlatuška, rektor MU v Brně, nám vysvětluje nový systém přerozdělování kolejí. Říká, jaké další změny plánuje pro univerzitu a čím se chce zabývat v budoucnosti

číst více

Zlatuška senátorem

Ve dnech 25. – 26. října se konaly senátní volby, ve kterých kandidoval i Jiří Zlatuška, rektor Masarykovy univerzity v Brně.

číst více

Štúdium Slovákov na českých univerzitách

Ani tento rok nepolavil prílev študentov „spoza rieky Moravy“ na univerzity v Českej republike. Štúdium Slovákov na českých vysokých školách dnes nie je žiadnou novinkou. Či už sa to niekomu páči, alebo nie, faktom zostáva, že na českých vysokých školách v súčasnosti študuje približne 209 tisíc študentov, z toho 5 593 z nich je zo Slovenska. V porovnaní z minulým rokom je to nárast o viac ako 1600 študentov. Naskyta sa otázka, prečo tolko študentov z republiky, ktorá o sebe nemôže tvrdiť, že by trpela nedostatkom univerzít, odchádza za vedomosťami do susednej krajiny, s ktorou ju síce spája viac ako 70 ročná spoločná história, ale predsa je to už raz zahraničie.

číst více

Studium dějin umění v Telči

Brněnská Masarykova univerzita v letošním roce nabídla novou alternativu pro zájemce o studium dějin umění. Přibližně třicet z nich se stalo prvními frekventanty bakalářského kombinovaného studia tohoto oboru se zaměřením na ochranu kulturních památek, které bylo otevřeno v jihomoravském městě Telč.

číst více

Rektor do senátu

Jiří Zlatuška, který je od roku 1998 rektorem Masarykovy univerzity v Brně, kandiduje v letošních podzimních volbách do Senátu Parlamentu České republiky za volební obvod č.60, který je jedním ze tří obvodů v okrese Brno-město. Nominovala ho Liberální reformní strana a podporu mu nabízeli například

číst více