O VUT v Brně je rekordní zájem

20. 4. 2007 | Aktuality

Až o tři tisíce více studentů si v letošním roce podalo přihlášku na techniku do Brna. Zatímco vloni se ke studiu na Vysokém učení technickém hlásilo zhruba 15 000 studentů, letos počet podaných přihlášek přesáhl 18 000.

Největší zájem je o stavební obory, velký počet studentů se již tradičně hlásí na fakulty strojního inženýrství, elektrotechniky a komunikačních technologií. 18 000 přihlášek zaslaných pro příští akademický rok na osm fakult VUT v Brně zatím není konečný stav, protože na navazující magisterské studijní programy stanovily fakulty pozdější termíny pro podávání přihlášek (fakulta stavební 30. duben, fakulta chemická 31. červenec a fakulta výtvarných umění 15. srpen).

Na nově akreditovaný bakalářský studijní program Biomedicínská technika a bioinformatika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií se středoškoláci mohou hlásit až do konce dubna.

Zdroj: Haló noviny, www.vutbr.cz.