Nový zdravotnický obor na Technické univerzitě

19. 4. 2007 | Aktuality

Odborníky na lékařské přístroje a medicínské vybavení bude vychovávat nový obor s názvem Biomedicínská technika, který nyní chystají na liberecké Technické univerzitě v rámci zdejšího Ústavu zdravotnických studií.

Nový studijní program je koncipován tak, aby jeho absolventi získali co nejlepší znalosti, a to nejen teoretické ale i praktické. Škola zavedením tohoto oboru reaguje zejména na nedostatek kvalifikovaných odborníků, schopných ovládat složité přístroje v nemocnicích a ve specializovaných zdravotnických zařízeních.

Vedle výuky v laboratořích univerzity absolvují studenti povinnou praxi přímo v nemocnicích nebo na některém ze špičkových odborných pracovišť.

První studenty tohoto oboru chce TUL přijmout příští rok. Plánuje se, že by od září 2008 mohlo obor studovat dvacet zájemců a jejich počet by se v následujících letech mohl zvýšit až na padesát.

Zdroj: MF Dnes
www.tul.cz