YOUTH WEEK – Evropský týden mládeže

Chcete se dovědět více o možnostech práce a studia v zahraničí, pobavit se a poznat nové lidi? Youth week je tu pro Vás!

číst více

Studenti Masarykovy univerzity uspořádali konferenci o Bosně.

Studenti brněnské Fakulty sociálních studií minulý týden zorganizovali unikátní konferenci o situaci v poválečné Bosně. Na akci s názvem Deset let po Daytonu přijal pozvání i velvyslanec Bosny a Hercegoviny v České republice Ivan Orlić.

číst více

Slovenské univerzity už mají svůj řebříček.

Při rozhodování o výběru školy mají slovenští studenti významnou pomůcku. Sdružení ARRA před několika dny zveřejnilo řebříček hodnocení vysokých škol.

Ústecká univerzita uzavře 1.12. jednu svou kolej

Někteří studenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem se budou muset stěhovat. Univerzita se totiž rozhodla k 1.12.2005 uzavřít jednu ze svých kolejí.

číst více

Jdete na vysokou? A kde budete bydlet?

Přijímačky jsou za dveřmi a je čas se rozhodnout. Když jste si už konečně vybrali, co chcete studovat, měli byste začít přemýšlet i na tím, kde to chcete studovat. Myslete na kvalitu univerzit, myslete na to, jak daleko to máte z domova. A myslete i na to, jak tam budete bydlet.

NIZOZEMSKÝ ZÁPISNÍK I

V tomto a několika dalších článcích během příštích měsíců se vynasnažíme zprostředkovat naši zkušenost ze studijního pobytu v Groningenu (Nizozemí).

číst více

Umělecké obory přijímají poslední přihlášky na příští školní rok

Za necelé dva týdny skončí podávání přihlášek na většinu uměleckých vysokých škol. Většina fakult je přijímá do konce listopadu. O umělecké školy je již tradičně obrovský zájem. Poptávka několikrát převyšuje nabídku škol. Například na Fakultu architektury na brněnském Vysokém učení technickém se hlásí ročně kolem 500 lidí. V přijímacím řízení uspěje v Brně zhruba každý pátý. Kol přijímacího řízení […]

17. listopad nás ctí

Taky jste uctili Den boje za svobodu a demokracii konzumem? Smíšené pocity ve mně vyvolaly oslavy tohoto pro naši současnost určujícího svátku.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Kam si podat přihlášku?

Maturujete letos? Tak vězte, že je nejvyšší čas začít přemýšlet o vašem budoucím studiu. Průběžně vám budeme přinášet rady a informace, které by vám s volbou vysoké školy mohly pomoci.

Americký sen

Když se mi před čtyřmi roky naskytla možnost jet na rok studovat do USA, dlouho jsem váhala. Teď bych se nerozmýšlela ani minutu.