100 000 Kč a pracovní místo za diplomku?

Firmy Abra a ČSSI přichází s velmi zajímavou nabídkou pro studenty ekonomie a infomatiky. 100 000 Kč a pracovní nabídku získá ten šťastlivec, jehož diplomová práce bude vyhodnocena jako nejlepší.

číst více

AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: uzávěrky přihlášek

Přestože by se mohlo zdát, že termín, do kdy je třeba poslat přihlášky na vysoké školy, je notorický znám – tedy 28. února, není to vždy pravda. Některé univerzity upozorňují i naši redakci, že mnozí uchazeči mají ještě čas.

číst více

Představujeme: Díl pátý – Fakulta stavební VUT v Brně

Líbilo by se vám stavět domy, mosty, přehrady, řídit stavební práce, vyvíjet nové a ještě lepší materiály, a mnoho dalšího? Pak rozhodně čtěte následující články a pronikněte tak trochu do studia tzv. FAST.

číst více

Přihláška na VŠ – vyplnění složenky

Vyplnění složenky k přihlášce na vysokou školu je tradiční noční můrou všech maturantů. Abychom vám ušetřili nervy, nabízíme vám přehlednou instruktáž krůček po krůčku.

číst více

Představujeme: Díl čtvrtý – Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Baví vás biologie, hlavně somatologie, ale nechcete se stát lékařem či lékařkou? Láká vás vysoká škola v menším městě? Pak právě vás jistě zaujme Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který nabízí uchazečům studijní program Ošetřovatelství, a to ve formě tříletého bakalářského a dvouletého magisterského navazujícího studia.

číst více

Představujeme: Díl třetí – Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Škola v blízkosti brněnského výstaviště nabízí studentům široké spektrum oborů. Můžete se vzdělávat v oblasti Podnikového hospodářství, Ekonomické vědy, pokud jste humanitněji zaměření, lze si zapsat Evropská hospodářská, správní a kulturní studia. Fakulta se nachází v moderním prostředí a u přijímaček uspěje poměrně vysoký podíl uchazečů – asi 26 procent.

číst více

Představujeme: Díl druhý – Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

Chcete prorazit v politice, láká vás teplé místo v Bruselu nebo se chcete vydat na novinářskou dráhu? Právě vám je určena Fakulta sociálních studií v Brně. Mnoho uchazečů vzdává boj o místo na této škole již předem. Straší je množství podaných přihlášek, malé procento přijatých a obtížné přijímací zkoušky. Ale každá překážka se dá překonat. Stačí vědět, jak na to.

číst více

Univerzita Pardubice má nového rektora

Včera se novým rektorem Univerzity Pardubice stal prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., kterého na začátku listopadu zvolil Akademický senát a 23. ledna ho slavnostně spolu s dalšími třinácti rektory jmenoval prezident republiky. Nahradil tak šest let úřadujícího prof. Ing. Miroslava Ludwiga, CSc., který zůstane ve vedení univerzity jako prorektor pro vědu a tvůrčí činnost. Povede také výstavbu […]

číst více

Studentská strava – ať žije instant?

O studentském jídelníčku kolují různé zvěsti – od svědectví o pojídání psích konzerv až po stížnosti rodičů na vydřiduchy, kteří doma víkend co víkend plení ledničku. Jak je to doopravdy? Co vás na VŠ čeká na talíři? Co čekat od menzy? Přinášíme vám exkluzivní vhled do žaludků našich vysokoškoláků.

číst více

AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: nové studijní programy

V době, kdy je již skutečně třeba zamyslet nad přihláškami na vysoké školy, upozorňují univerzity své uchazeče na nové studijní obory nebo na změny v těch stávajících. Abyste měli skutečný přehled, nemusíte sedět hodiny nad často nepřehlednými weby jednotlivých fakult. Novinky vám exkluzivně přinášejí vysokeskoly.cz.

číst více