Na zlínské univerzitě budou některé obory jen v angličtině

21. 8. 2007 | Aktuality

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně začne v novém akademickém roce vyučovat některé studijní obory pouze v angličtině. Škola tak chce dosáhnout významného postavení mezi vysokoškolskými vzdělávacími institucemi v Evropě.

„V letošním roce nově otevřeme tři doktorské studijní obory s výukou v anglickém jazyce,“ sdělila mluvčí fakulty Andrea Kadlčíková.

Na Fakultě managementu a ekonomiky (FaME) půjde o studijní obor Finance ve studijním programu Hospodářská politika a správa. Fakulta aplikované informatiky (FAI) otevírá v angličtině studijní obor Inženýrská informatika (ve stejnojmenném programu) a Fakulta technologická (FT) doplní nabídku studijním oborem Technologie potravin ve studijním programu Chemie a technologie potravin.

V angličtině bude přednášeno i nové zaměření magisterského studijního oboru Inženýrství polymerů (v rámci programu Chemie a technologie materiálů), a sice Geopolymerní inženýrství. Další dva nové doktorské studijní programy (Hospodářská politika a správa na FaME a Inženýrská informatika na FAI) budou vyučovány v češtině.

Celkem bude zlínská univerzita vyučovat 54 studijních oborů v 30 programech. Počet studentů se přiblíží k 11 000.