Univerzita nabízí nový obor zaměřený na sklo a keramiku

9. 8. 2007 | Aktuality

Až do konce srpna mohou zájemci podávat přihlášky na nový magisterský obor zaměřený na sklo a keramiku, který nabízí od nového akademického roku Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Tento obor nabízí Fakulta technologická v navazujícím magisterském programu chemie a technologie materiálů se studijním oborem materiálové inženýrství.

Praktická výuka se uskuteční ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou a Glass Centrem ve Valašském Meziříčí. Po absolvování oboru mohou najít uplatnění ve všech sklárnách v Česku i v zahraničí. Informovala o tom mluvčí zlínské univerzity Andrea Kadlčíková.

S valašskomezi­říčskou střední školou a Glass Centrem by v budoucnu chtěla navázat spolupráci i fakulta multimediálních komunikací, především ateliér Průmyslového designu a ateliér Prostorové tvorby.

Zdroj: čtk, Zlínský deník