Tři měsíce do přijímaček – pomóóóóc!

Jarní prázdniny v čudu, z plesu zbyla už jen šerpa a jedno z nejstresovějších období na krku. Pravda, při takovéto vyhlídce se začíná zrychlovat tep i otrlejším jedincům. Ale nevěšte hlavu, za tři měsíce se toho dá stihnout překvapivě mnoho. Jak si tedy poradit s přípravou na přijímačky?

číst více

Nové vysoké školy na obzoru

Vysokoškolské vzdělání má v dnešní době zelenou. Svědčí o tom nejen stále se zvyšující počet zájemců o studium na vysoké škole, ale také neustále se rozrůstající nabídka studijních oborů a programů. Pozadu však nezůstávají v tomto směru ani města, která usilují o to, aby právě ona mohla být nositelem titulu „vysokoškolské“, nejlépe však „univerzitní“.

číst více

Čeští studenti protestují proti zatýkání v Bělorusku

Studentská komora Rady vysokých škol důrazně protestuje proti zatýkání běloruských studentů, kteří volají po svobodě a demokracii. Reaguje tak na zprávy o potlačování opozičních protestů po nesvobodných volbách, které v této zemi proběhly minulý víkend.

číst více

Zájem o studium na Masarykově univerzitě je opět velký

Letos se u přijímacích zkoušek na Masarykovu univerzitu sejde velká konkurence. Na studijních odděleních napočítaly pracovnice 54 393 přihlášek ke studiu. Největší zájem uchazečů zaznamenala tradičně Filozofická fakulta.

Jaroslav Dušek na FSS MU

Katedra psychologie brněnské Fakulty sociálních studií pořádá ve čtvrtek 23.3. 2006 besedu s Jaroslavem Duškem. Pana umělce jistě netřeba představovat, avšak pro pořádek zmiňme jeho nejenom improvizátorský, herecký, moderátorský, ale i režisérský a pedagogický přínos české kultuře.

číst více

Fakulta sociálních studií přivítala nejlepší české a slovenské debatéry

Jedna z nejvýznamnějších akcí v brněnském akademickém prostředí, šestý ročník česko-slovenského mistrovství v debatování, proběhl o víkendu na brněnské Fakultě sociálních studií. Pod záštitou děkana fakulty Ladislava Rabušice se tu utkaly týmy z České i Slovenské republiky, aby ve formátu britské parlamentní debaty prokázaly, že mají co říci a umí obhájit svůj názor.

číst více

Zelený týden na královéhradecké univerzitě

Na půdě univerzity v Hradci Králové se v těchto dnech pohybují dívky v zeleném. Není to nová jarní móda, ale součást kampaně této univerzity za lepší životní prostředí.

číst více

Další rekord v počtu podaných přihlášek hlásí Karviná

Ani ne měsíc poté, co většina studijních oddělení vysokých škol uzavřela své schránky s přihláškami, jsou známy první oficiální počty uchazečů. A ty letos opravdu lámou rekordy!

AKTUÁLNĚ Z UNIVERZIT: last minute přihlášky

Maturanti mají za sebou už dva klíčové termíny pro podávání přihlášek na vysoké školy. Do konce února je přijímala většina vysokých škol, do středy, tedy 15. března, na ně čekaly třeba Jihočeská univerzita nebo Pedagogická fakulta pražské Karlovy univerzity. Mnoho zajímavých oborů ale zůstává stále otevřených.

300 let ČVUT: Rozhovor s rektorem

České vysoké učení technické letos slaví tři staletí své existence a v čele má nového rektora. Zajímalo nás, jaké jsou jeho plány, v čem chce pokračovat a co naopak změnit.