Centrum pro studenty se speciálními potřebami na OU

15. 10. 2008 | Aktuality

Ostravská univerzita otevřela v září v prostorách Univerzitní knihovny Ostravské univerzity centrum Pyramida pro podporu studentů se speciálními potřebami. Studenti s vadami sluchu, zraku nebo těžce tělesně postižení tak mají možnost studovat v prostředí vybaveném různými kompenzačními pomůckami a technickým zařízením, která jim usnadní studium.

V knihovně proto byly nově nainstalovány vodící lišty pro slabozraké nebo nevidomé, nainstalován byl automatický hlásič před budovou nebo ozvučení výtahu. Samozřejmostí je vyřešený bezbariérový přístup do budovy a parkovací místo pro vozíčkáře. „Pyramidu ale nedělají jen úpravy budovy. Museli jsme odborně proškolit personál a to bylo nejnáročnější. Znakovou řeč se člověk nenaučí za týden. Nemluvě o správných postupech komunikace s lidmi se speciálními potřebami,“ vyjmenovává Jarmila Krkošková, ředitelka univerzitní knihovny.

Video ze slavnostního otevření si můžete prohlédnout zde.