Přijímací zkoušky na SŠ budou zřejmě zrušeny

Ministerstvo školství uvažuje o zrušení přijímacích zkoušek na střední školy.

číst více

Padělatelé maturitních vysvědčení zatím na svobodě

V Pardubicích bylo možné za osm tisíc korun koupit falešné maturitní vysvědčení. Podvodníci, kteří falešná maturitní vysvědčení prodávali, přesto že je policie zatkla přímo při činu, zřejmě nebudou potrestáni. Policisté si totiž nejsou jisti, jestli se dopustili trestného činu.

číst více

Dvacátá Dunajská konference

Od pátku 28.9 probíhala v Praze dvoudenní Dunajská konference, která sdružuje 45 univerzit především ze střední a jihovýchodní Evropy. Cílem konference je pomoc univerzitám států, které čekají na pozvání do EU. Nové členské země by jim měly pomoci především se slaďováním a s přípravou vysokoškolských standardů, například bodovým hodnocením studia.

číst více

Začíná zápis do ankety Zlatý Ámos

Od 24.září až do konce roku mohou žáci zapsat své oblíbené pedagogy do ankety o nejoblíbenějšího učitele, která se jmenuje Zlatý Ámos.

číst více

INDOŠ – využití počítačů není povinné

Využití počítačů v rámci projektu Internet do škol se rozvíjí jen pozvolna. Zařazení informatiky mezi nepovinné či volitelné předměty totiž závisí pouze na rozhodnutí ředitele školy.

číst více

(Staro)Nová univerzita v Brně

Od počátku příštího školního roku v Brně vznikne nová univerzita. Dojde k tomu, po rozhodnutí vlády, splynutím tří dosavadních vojenských vysokých škol – výsledkem bude Univerzita obrany. Dosavadní vojenská školní zařízení se stanou především střediskem výcviku, samotné školství bude soustředěno v Brně, jak uvedl Jindřich Marek z tiskového oddělení Úřadu vlády. Po prázdninách 2004 se tak sloučí Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, Vojenská akademie v Brně a Vojenská lékařská akademie Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové. Studenti těchto vojenských vysokých škol se automaticky stanou studenty Univerzity obrany.

číst více

Vláda dá další peníze na vysoké školy a vědu

Vysoké školství, věda a výzkum jsou oblasti, pro které se vláda na zasedání 17. září rozhodla vyčlenit část z 11,4 miliardy korun, o jejichž určení diskutovala už delší dobu. Kabinet tak víceméně schválil materiál vycházející z nedělního jednání koaličních politiků, jak uvedl vicepremiér Petr Mareš (US-DEU).

číst více

Padělatelé prodávali falešná maturitní vysvědčení

V Pardubicích byli zatčeni podvodníci, kteří za 8000 korun prodávali zájemcům maturitní vysvědčení opatřená podpisy a razítky.

číst více

Zvyšování poplatků za prodlužování vysokoškolského studia

Univerzity si s vzůstajícími počty studentů, kteří přerušují studium a rozkládají si ročníky, chtějí poradit následujícím způsobem: zvýší poplatky za prodlužování studia.

číst více

Bývalý ministr školství Zeman tvrdí: „Projekt INDOŠ je úspěšný.“

K aktuálnímu dění kolem projektu Internet do škol se vyjádřil i bývalý ministr školství Eduard Zeman. Celá záležitost se jej bezprostředně dotýká, neboť právě v době jeho působení ve funkci se návrh začal realizovat.

číst více