300 let ČVUT: Rozhovor s rektorem

České vysoké učení technické letos slaví tři staletí své existence a v čele má nového rektora. Zajímalo nás, jaké jsou jeho plány, v čem chce pokračovat a co naopak změnit.

Studentské bouře ve Francii

Obrázky policistů násilně zasahujících proti davu studentů ve Francii zřejmě přehlédl málokdo. Jde jen o další z mnoha stávek ve Francii? Proti čemu se naši francouzští kolegové bouří? Na kterou stranu se kloní ono pomyslné kyvadlo pravdy?

Vyhraj cestu do Evropy

Chcete si prověřit své vědomosti o evropských institucích? Rádi cestujete? Chtěli byste se podívat do Evropského parlamentu, Štrasburku nebo třeba do Antverp? Soutěž Vyhraj cestu do Evropy je tu potom právě pro Vás!

číst více

Na olomouckou univerzitu se letos hlásí rekordní počet uchazečů

Pracovnice studijních oddělení Univerzity Palackého v Olomouci mají v těchto dnech plné ruce práce. Očekávají totiž až 24 tisíc přihlášek ke studiu.

300 LET ČVUT: Nové obory v Kladně

Přístroje a metody pro biomedicínu a Systémová integrace procesů ve zdravotnictví. Taková je nabídka oborů nově vytvořeného dvouletého navazujícího magisterského studijního programu Biomedicínská a klinická technika. Od října tohoto roku je začnou navštěvovat první studenti Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického(ČVUT).

číst více

Vyšší odborná může být lepší než vysoká škola

Studovat na vysoké opravdu není snem pro každého. Na to, abyste byli dobří v tom, co chcete dělat, totiž univerzita není vždy nejlepší cestou. Technici, účetní nebo zdravotníci nezřídka studují na vyšších odborných školách. A tohle vzdělání se pro ně ukázalo jako ideální.

číst více

Čeští studenti míří do zahraničí

Studium v zahraničí, ano či ne ? Mezi studenty věčně omílané téma, které mezi nimi vzbuzuje řadu polemik, kam se vydat, kterou školu si vybrat nebo na jak dlouho odjet. Objevují se i pochybnosti, zda vůbec získávání nových poznatků v zahraničí má pro studenta smysl, pokud stejně kvalitní informace může nabýt v domácím prostředí. Přidejte obavy z neznámého prostředí, náročného studia nebo jazykové propasti a …

číst více

Ekonomická žurnalistika: nový obor na ostravské univerzitě

Lákají vás obory s ekonomickým zaměřením, ale zároveň prahnete po tvůrčí činnosti? Pak právě pro vás je zde nový obor s názvem ekonomická žurnalistika, který v příštím akademickém roce otevře pro zájemce Ekonomická fakulta ostravské Vysoké školy báňské – Technické univerzity(VŠB-TU). A uzávěrka přihlášek? Konec března!!!

číst více

Univerzity letos přijmou více studentů

Téměř všichni maturanti se obávají, že přihláška na jejich vysněnou vysokou školu byla jen planý výstřel do tmy. Na univerzitě chce studovat stále více lidí a konkurence se zdá být obrovská. Ale není třeba propadat panice! Vysoké školy se chystají přijmout do dalšího akademického roku až 96 tisíc nových studentů.

číst více

Studium v zahraničí? No problema, amigo!

Jste aktivní? Rádi cestujete, poznáváte nové lidi a zkoušíte neznámé věci? Mluvíte cizím jazykem a chtěli byste si ho lépe procvičit v praxi? Studium na vysoké škole v zahraničí vám potom přináší nespočet příležitostí všechny tyto přednosti uplatnit.