Téma:technické vědy a nauky

Speciál O OBORECH: Mnoho podob chemie

Najít Chemii jako samostatný obor je v nabídce českých vysokých škol téměř nemožné. Vzhledem k rozsáhlosti této vědy si uchazeč musí zvolit, na jakou problematiku se bude zaměřovat. Zde je přehled oborů, které jsou otevírány v rámci studijních programů Chemie. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Tělesná výchova a sport na pedagogických fakultách

Tělesnou výchovou si v dosavadním studiu prošla asi většina z nás, a tak si asi každý umí představit, co vše musí vědět a zvládat takový učitel tělocviku. A že se v této práci skrývá mnohem více zodpovědnosti než na 45 minut vhodit míč mezi partu kluků a jít na kávu, by vám mohl vyprávět leckterý z nich… (článek byl aktualizován 29. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Tělesná výchova a sport na specializovaných fakultách

Jste aktivní a pohybové vyžití pro vás neznamená jen jednu vydřenou hodinu na hřišti týdně? Chtěli byste sport úzce spojit se svou budoucností? Potom zbystřete zrak! Tento článek vám pomůže se zorientovat ve vysokých školách tělovýchovného zaměření. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Architektura II. díl

Opět se zaměříme na studium architektury, tentokrát na Fakultě umění a architektury TUL v Liberci a na Stavební Fakultě TUO v Ostravě. Pozn. Článek byl aktualizován 29. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Architektura I. díl

Navrhování kulturních, administrativních a obytných staveb nebo třeba sportovních hal je cílem budoucích architektů. Kde mohou zájemci architekturu studovat, z čeho se skládá přijímací řízení, jaká je úspěšnost na jednotlivých fakultách nebo jak se uplatní absolventi v praxi, se dozvíte v následujícím článku. V prvním díle se zaměříme na ČVUT a VUT. Pozn. Článek byl aktualizován 29. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Geodézie a kartografie

Katastrální úřad, zeměměřictví… co se vybaví vám při vyřčení slova „geodézie“? Geodézie a kartografie představuje studijní program, který uchazečům nabízí studijní obory Geoinformatika, Inženýrská geodézie nebo Důlní měřictví. Co je obsahem jednotlivých oborů, či jak se absolventi uplatní v praxi se dozvíte v následujícím článku. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Biochemie

Lákalo by vás jednou pracovat v laboratoři? Rozhodujete se mezi studiem chemie a biologie? A co třeba zkusit studium biochemie, které vám představuje tento článek… Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – II. díl

Ve druhém díle o informatice vám přinášíme postřehy studentů, kteří ji studují či studovali na různých školách. Dozvíte se, co vás čeká na Matfyzu, ČVUT, VUT v Brně, Technické univerzitě v Liberci, na VŠE i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

Speciál O OBORECH: Aplikovaná informatika a informatika

Chcete fungování informačních technologií rozumět a posouvat je dál? Právě vám se potom otevírá široká nabídka studijních programů Aplikovaná informatika a Informatika. V dnešním díle speciálu O OBORECH se dovíte o předmětech, na které se na těchto oborech můžete těšit, kde se dají studovat, a další praktické informace. Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – I. díl

Informatika je vyhledávaným a perspektivním oborem. V České republice se dá studovat na mnoha různých školách, často i na takových, kde byste ji rozhodně nehledali. V prvním díle vám přinášíme jejich přehled a rozdělení. Pozn. článek byl aktualizován 8. 12. 2009 (-hus-).