Téma:technické vědy a nauky

POROVNÁNÍ OBORŮ: Geodézie a kartografie

V mapách je svět místa, budovy i pozemky. Na mapě najdete, co komu patří. A kdo má v rukou tvorbu map? Geodetové a kartografové. Pozn. článek byl aktualizován 4. 12. 2009 (-hus-).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Doprava, dopravní řešení a dopravní technologie

Silnice, dálnice, železnice a další dopravní cesty už jsou dnes takřka neodmyslitelnou součástí naší krajiny. A nezdá se, že by tomu v budoucnu bylo jinak. Právě proto se studijní obory zaměřené na dopravní problematiku zdají být volbou, která představuje relativně jisté uplatnění. A pozor, na mnohé si ještě lze podávat přihlášky! (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Opavská univerzita otvírá nový obor – Multimediální techniky

Toužíte po oboru technickém a přitom tvůrčím? Chcete aby vaše studium bylo tak trochu o umění a zároveň o fyzice? Nechcete se vzdát kultury ani techniky? Pak je pro vás možná řešením nově otevřený obor na Slezské univerzitě v Opavě – Multimediální techniky. Pozn. Článek byl aktualizován dne 21. 11. 2009 (-hus-)

Speciál O OBORECH: Doprava

Když se řekne doprava, zpravidla si člověk představí kolonu aut, vlak na kolejích, letadlo nad hlavou, někdo možná trajekt či loď brázdící vlny širého moře. Ovšem studijní obory, které se na problematiku dopravy zaměřují, skýtají i mnoho dalších možností, jak na problematiku dopravy nahlížet. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biochemie

Na střední škole vás nejvíce baví chemie a biologie, ale nemůžete se rozhodnout, který z předmětů studovat dále na VŠ? Biochemie by mohla být dobrou volbou. V ČR si můžete vybírat z pěti pracovišť, nechat si prominout přijímací zkoušky a dokonce studovat v anglickém jazyce. Pozn. Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

Speciál O OBORECH: Logistika

Baví vás komplexní plánování složitých procesů a zajímáte se o dopravu? Snad právě pro vás je potom určen tento velmi moderní obor… Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

číst více

Absolvent informatiky si může práci vybírat

Informatika patří v současnosti k oborům považovaným za nepraktičtější, co se úspěšné budoucnosti týče. Je-li tomu skutečně tak, jak náročné je studium a na co je dobré se připravit, nám prozradí Mgr. Robert Vystrčil (26), úspěšný absolvent FI na Masarykově univerzitě v Brně.

Speciál O OBORECH: Architektura

Uchazeči o studium architektury se musí vyrovnat s nemalými požadavky u přijímací zkoušky. Než tedy začnete s přípravou, je vhodné se lépe seznámit s tím, co obor přináší. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

Speciál O OBORECH: Obory na FTVS UK – II.díl

Ve druhém dílu článku o Fakultě tělovýchovy a sportu UK se dozvíte více o ostatních bakalářských oborech, které zde můžete studovat. Mimo jiné si díky rozhovoru se studentem můžete ujasnit, jaký je rozdíl mezi obory Tělesná výchova a sport a Management tělesné výchovy a sportu. Věnovat se budeme také studijnímu programu Specializace ve zdravotnictví. Pozn.: Článek byl aktualizován 13.12.2009. (-pel-)