Téma:chci studovat strojírenství

Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?

Může se stát, že po třech letech bakalářského studia člověk zjistí, že chce dělat něco úplně jiného, nebo navazující magisterské studium pro daný obor prostě neexistuje. Přinášíme přehled některých škol nabízejících ty nejžádanější obory v ČR, které přijímají na magisterské studium i absolventy zcela odlišných studií.

číst více

Mezinárodní strojírenský veletrh nabídne množství pracovních příležitostí

Mezinárodní strojírenský veletrh, který se bude konat 13. září v Brně, již podruhé přivítá také veletrh pracovních příležitostí JobFair. Ten proběhne mezi 10:00 – 17:00 v pavilonu A. Veletrh je zaměřen na studenty a absolventy vysokých škol hledající zaměstnání ve strojírenských firmách. Letos se na veletrhu představí firmy jako například GCE s.r.o., AERO Vodochody, ABB, Honeywell nebo Brammer. Zájemci …

číst více

Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava získala projekt na podporu moderních metod výuky pro pedagogické pracovníky prostřednictvím akreditovaných kurzů v oblasti výrobních technologií. Realizace projektu začala v měsíci červnu dne 1.6.2011 a nese název „Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol“s registračním číslemCZ.1.07/1­.3.05/03.0019.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

číst více

Univerzita Pardubice se představí na strojírenském veletrhu For Industry v Praze

Ve dnech 3. až 5. května se v Praze uskuteční 10. mezinárodní veletrh strojírenských technologií For Industry, který se koná s garancí předních institucí, svazů a společností působících v oblasti strojírenství a navazujících oborů. Veletrhu se zúčastní také Univerzita Pardubice.

Den tvůrčích činností na VŠB-TU Ostrava

V prostorách auly Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava proběhla v úterý 12. dubna 2011 konference pod názvem Den tvůrčích činností Moravskoslezského kraje. Její hlavní náplní byly prezentace mladých pracovníků výzkumu a vývoje magisterských a doktorských studijních programů, kteří představili své poznatky, získané v zahraničí.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

číst více

Technické vzdělání a konkurenceschopnost na VŠB-TUO

Souvislost mezi vzděláním a konkurenceschop­ností je více než zřejmá. V době, kdy průmyslové firmy hlásají, že jim do budoucna scházejí tisíce technických absolventů je zřejmé, že již nelze sázet na levnou pracovní sílu, ale je třeba nabídnout mnohem víc.