Téma:chci studovat strojírenství

Studenti VŠB-TU Ostrava o svém studiu v zahraničí

„Kdo zvládne fakultní jazykové testy, nemusí se studijního pobytu v zahraničí obávat,“ shodují se absolventi Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava. Jaké jsou jejich zkušenosti se studiem v Řecku, Koreji, Anglii a Finsku?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Kybernetika

Umělá inteligence? Sci-fi v denním životě? Nebo co vlastně kybernetika znamená? Vyberte si z nabídky českých vysokých škol, podejte si přihlášku a vydejte se zjistit víc! Pozn.: Článek se zaměřuje především na bakalářské a magisterské obory, doktorské programy jsou proto zmíněny pouze přehledově.

Na VŠB-TUO udělí čestný doktorát

V úterý 16. listopadu 2010 od 10:00 hodin proběhne ve velkém sále nové Auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-Technické univerzity Ostrava, které se koná u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

číst více

VŠB-TUO šetří finance díky elektronickému nástroji ppeSystem

Vysoká škola báňská–Technická univerzita Ostrava se po důkladné přípravě a několika testech rozhodla zadávat veřejné zakázky pomocí elektronického nástroje. Tento rychlý, a transparentní způsob je současně i velmi efektivní. Doposud nejvýznamnější úspora téměř 35 miliónů Kč byla u nákupu elektrické energie.

Studenti z Paříže budou studovat na VŠB-TUO

Počty zahraničních studentů, studujících na VŠB-TUO, se každoročně zvyšují. V letošním roce se podařilo Fakultě strojní rozšířit tuto mezinárodní spolupráci zásadním způsobem.

číst více

Výuka jazyků na technických školách musí dále růst a vzkvétat

Technicky vzdělaných mladých lidí je nedostatek a komplexně vzdělaných techniků s jazykovými dovednostmi je ještě méně. Odbornost určitě, ale umět prodat své výsledky práce i v zahraničí, to je to co rozhoduje o úspěchu či neúspěchu mladých lidí na trhu práce. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně dokáže své absolventy vybavit i odbornou jazykovou kvalifikací.

Setkání českých a japonských odborníků na VŠB-TU Ostrava

Od pondělí 6. září do pátku 10. září 2010 proběhne na VŠB-TU Ostrava již čtvrtý ročník česko-japonského workshopu „New Methods of Damage and Failure Analysis of Structural Parts“, kterého se zúčastní na 37 japonských a 25 českých odborníků na hodnocení degradačních procesů materiálu a na analýzu poškození konstrukčních čás­tí.

číst více

Přípravné kurzy pro nové studenty

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava pořádá pro studenty, přijaté ke studiu prvního ročníku v akademickém roce 2010/2011, přípravný kurz ke zdokonalení poznatků ze středoškolské matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky a chemie. Kurz proběhne v prostorách technické univerzity v Ostravě-Porubě od 30. srpna do 10. září 2010.

číst více

Studenti byli oceněni za diplomové práce

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ocenila nejlepší diplomové práce absolventů magisterského studia Fakulty strojní Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava. Stalo se tak 2. července 2010 na slavnostní promoci absolventů fakulty v aule technické univerzity v Ostravě-Porubě.

číst více

Student VŠB-TUO má šanci vyhrát půlroční stáž ve stáji Renault týmu formule 1!

Student Fakulty strojní Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Marek Gebauer se jako jediný z České republiky a Slovenska probojoval mezi 170 účastníky do celosvětového finále Altran Engineering Academy 2010 a má tak šanci stát se jedním ze dvou vítězů, kteří se na dobu 6 měsíců stanou regulérními členy týmu Formule 1 ve stáji Renault.