Téma:chci studovat společenské vědy

Pět otázek pro… Ladislava Špačka

Populární propagátor společenské etikety Ladislav Špaček je původní profesí pedagog. Pracoval též v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a působil na Pražském hradě v roli tiskového mluvčího prezidenta Václava Havla. Jak vzpomíná na svá studia?

Univerzita Pardubice láká na stipendium

Univerzita Pardubice slibuje stipendium nadaným uchazečům o studium. Mimořádná jednorázová výplata 5 000,– Kč je určena pro dvěstě nejlepších uchazečů. Vyhodnocení pořadí bude stanoveno po ukončení celého přijímacího řízení na začátku října 2013. Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Žurnalistika a mediální studia

Na profesní dráhu mediálního odborníka připravuje studenty zástup veřejných i soukromých vysokých škol. Některé školy se zaměřují jen na určitý typ žurnalistiky, jiné pojímají média jako celek. Tento článek vám pomůže přiblížit specifika jednotlivých univerzit.

Jak se studuje na Harvardu? Rozhovor s jeho absolventem Janem Strakou

Získat kvalitní vzdělání na prestižní zahraniční škole není nedosažitelný cíl. O tom vás přesvědčí Jan Straka, který absolvoval bakalářské studium na Harvardově univerzitě. Jan Straka v současné době působí v think tanku IDEA při CERGE-EI, kde se věnuje výzkumu v oblasti vzdělávacích reforem.

Pět otázek pro… Matěje Stropnického

Novinář, politik a herec Matěj Stropnický má za sebou na svých devětadvacet let neobyčejně pestrou kariéru. Pracoval v Literárních novinách. Aktivně se angažuje v politice za Stranu zelených. V roce 2006 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 3, kde nyní působí ve vedení radnice jako jeden ze zástupců starostky. Matěje Stropnického můžete znát i jako příležitostného herce. Ve filmu Máj ztvárnil roli loupežníka Viléma.

Speciál O OBORECH: Teorie interaktivních médií

Když někomu řeknete, že studujete teorie interaktivních médií, často nebude vědět, o co vlastně jde. Facebook, Youtube nebo počítačové hry přitom spoluutváří svět většiny z nás. A právě takzvanými „novými médii“ se tento obor zabývá.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy na soukromých školách

Mezinárodní vztahy patří mezi nejatraktivnější obory. Lákají vás jazyky a politika? Vidíte svou kariéru v diplomacii? Podívejte se, jaká je nabídka oborů na našich soukromých vysokých školách.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

číst více

Kniha Dějiny nové moderny prof. V. Papouška a kolektivu autorů získala ocenění Magnesia Litera 2011

Kniha Dějiny nové moderny prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc., a kolektivu autorů, mezi nimiž jsou i doc. PaedDr. Michal Bauer, Ph.D., a Mgr. Veronika Veberová, Ph.D., z Ústavu bohemistiky Filozofické fakulty JU, získala prestižní ocenění Magnesia Litera 2011 v kategorii literatura faktu.

Speciál O OBORECH: Politogie – Latinskoamerická studia

Zajímá vás Latinská Amerika? Chcete se naučit španělsky nebo portugalsky a využít tento jazyk v praxi? Zajímá vás politika? Máte již bakalářský titul? Pak nepřehlédněte obor, který toto vše propojuje.