Univerzita Pardubice láká na stipendium

20. 1. 2013 | Aktuality

Univerzita Pardubice slibuje stipendium nadaným uchazečům o studium. Mimořádná jednorázová výplata 5 000,– Kč je určena pro dvěstě nejlepších uchazečů. Vyhodnocení pořadí bude stanoveno po ukončení celého přijímacího řízení na začátku října 2013.

Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení mimořádného jednorázového stipendia 5 000 Kč je, že tito nejlepší studenti z přijímacího řízení zahájí své studium v prvním ročníku bakalářského studijního programu a úspěšně ukončí první semestr studia.

Historie Pardubické univerzity sahá do 50. let minulého století. Původně chemická vysoká škola se značně rozrostla a v současnosti patří se svými téměř jedenácti tisíci studenty do skupiny středně velkých veřejných vysokých škol. Univerzita nabízí 130 oborů na sedmi fakultách:

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

zdroj: tisková zpráva

Další články k tématu

Last minute příprava na SCIO testy

Last minute příprava na SCIO testy

V sobotu se budou konat první Národní srovnávací zkoušky tohoto školního roku. Opět budou součástí nebo přímo samotným základem přijímacího řízení na řadu vysokých škol. V tomto termínu NSZ můžete skládat pouze test z Obecných studijních předpokladů nebo Základů společenských věd. Na obě zkoušky se teď podíváme. Obecné studijní předpoklady Nejedná se o vědomostní test, takže …

číst více