Téma:chci studovat zdravotnictví

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzioterapie

O fyzioterapii je pořád větší zájem. Nelze se proto divit, že se v posledních letech s oborem na českých školách málem roztrhl pytel. Pomůžeme vám vybrat. Pozn. Článek byl 18. 7. 2016 aktualizován (hav).

číst více

Přihlášky na ÚZS TUL lze podávat až do 20. května!

Ústav zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci (ÚZS TUL) otevírá uchazečům možnost hlásit se ke studiu na něm až do 20. května 2015. Týká se to následujících oborů: Biomedicínská technika (Bc., prezenční studium) – bližší informace najdete zde Ošetřovatelství (Bc., prezenční i kombinované studium) – bližší informace najdete zde Biomedicínské inženýrství (NMgr., prezenční studium) – bližší informace najdete zde Případné druhé kolo pro podání …

číst více

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory II. díl

V druhém díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium Optometrie, Dentální hygieny, Rybářství, Důlního měřictví nebo Obuvnické a galanterní technologie a hygieny obouvání. První díl netradičních oborů najdete zde.

číst více

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory I. díl

V prvním díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium oborů Aktivity v přírodě, Průmyslové vlastnictví, Nanomateriály, Zemědělství tropů a subtropů nebo Nutriční terapeut.

číst více

Univerzita Pardubice láká na stipendium

Univerzita Pardubice slibuje stipendium nadaným uchazečům o studium. Mimořádná jednorázová výplata 5 000,– Kč je určena pro dvěstě nejlepších uchazečů. Vyhodnocení pořadí bude stanoveno po ukončení celého přijímacího řízení na začátku října 2013. Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení …

číst více

Zdravotní sestrou v Saudské Arábii

Saudská Arábie představuje pro Evropany nepopsatelnou kulturní a přírodní exotiku. Saudská společnost je silně konzervativní, islám zasahuje do všech sfér života. Své o tom ví i Nikola Hrušková, která odjela pracovat do Saudské Arábie coby zdravotní sestra.

číst více

Studentka a zdravotní sestra v jednom: Těším se na pořádnou dovolenou

Jak náročné je zkombinovat práci a studium? Má vůbec člověk čas na osobní život? A co je na kombinovaném studiu, když už vám bylo 30 let, nejtěžší? O těchto a dalších tématech jsme si povídali se slovenskou zdravotní sestřičkou Martinou Hudecovou (37), která od roku 2007 studuje Slovenskou zdravotnickou univerzitu v Bratislavě. Vloni v létě zde úspěšně získala titul bakalářka, v současné době pokračuje v magisterském studiu na stejné škole.

číst více

Zvolen kandidát na funkci děkana Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice – prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc.

Akademický senát, devítičlenný samosprávný orgán Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zvolil v úterý 12. dubna na svém volebním zasedání za kandidáta na funkci děkana fakulty pro další čtyřleté období opět prof. MUDr. Arnošta PELLANTA, DrSc.

číst více

VI. celostátní studentská vědecká konference vysokoškolských zdravotnických oborů v Pardubicích

Ve čtvrtek 7. dubna pořádá Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice již VI. Celostátní studentskou vědeckou konferenci bakalářských a magisterských studijních oborů Všeobecná sestra, Porodní asistentka, Zdravotnický záchranář a Ošetřovatelství.

číst více

Cena rektora Jihočeské univerzity za prestižní vědeckou publikaci za rok 2010 udělena autorům dvou prací

Na devátém zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 10. února 2011 udělil rektor JU prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Cenu rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích za prestižní vědeckou publikaci za rok 2010 dvěma autorům.

číst více