Téma:chci studovat zdravotnictví

Speciál O OBORECH: Ergoterapie

Slovo ergoterapie pochází z řečtiny a doslovně znamená „léčbu prací“. Běžní smrtelníci se s ní mohou setkat v ordinacích lékařů a nebo právě při jejím studiu. Tento relativně mladý studijní obor u nás nabízí hned na několik fakult.

Sponze a promoce na fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Ve středu 30. června se v univerzitní aule uskuteční slavnostní bakalářská sponze a magisterské promoce 91 absolventů studijního programu Ošetřovatelství FAKULTY ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ.

číst více

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá dva nové bakalářské studijní obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory „RADIOLOGICKÝ ASISTENT“ a „ZDRAVOTNĚ-SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK“.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Radiologický asistent

V současném dynamicky se rozvíjejícím zdravotnictví jsou stále žádanější odborníci, kteří dokážou obsluhovat složitou, drahou techniku a pracují na mezinárodní úrovni. Radiologický asistent je jedním z oborů, které tento potenciál mají.

Speciál O OBORECH: Ochrana veřejného zdraví

Tentokrát si povíme něco bližšího o oboru, který v sobě spojuje biologii, chemii, lékařství, epidemiologii a především hygienu. Dozvíte se, co všechno musí takový „ochranář veřejného zdraví“ znát a umět, v čem jeho práce spočívá a jakou školu může pro své budoucí povolání zvolit.

Speciál O OBORECH: Adiktologie

Drogové a další závislosti patří již dlouhodobě mezi závažné problémy naší společnosti. Přestože již existuje několik organizací a institucí, které se na léčbu a prevenci těchto rizikových forem chování zaměřují, nabídka specializovaných studijných oborů, které by vychovávaly odborníky v oblasti tzv. adiktologie, u nás zatím zaostává. Výjimkou je snad jen pražská lékařská fakulta. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Toxikologie

Jak se postupuje při zamoření okolí jedovatou látkou? Jak rozpoznat toxické výrobky nebezpečné člověku? Kde se jedy berou, jak se s nimi zachází a jak se vyhnout jejich škodlivým účinkům? Lze před nimi uchránit naše životní prostředí? K odpovědím na tyto a další otázky Vás přivede studium toxikologie. Pozn. Článek byl aktualizován dne 24. 11. 2009 (-hus-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zdravotní laborant

Zkumavky, pipety, mikroskopy – je to i vaše vášeň? Sníte o práci, která vám poskytne soukromí mezi skleněnými baňkami a roztoky, a přitom toužíte přispět vědeckému výzkumu a lékařství? Obor Zdravotní laborant by pro vás mohl být to pravé… Vybrat si můžete ze tří vysokých škol. Pozn. Článek byl aktualizován dne 18. 11. 2009.

Speciál O OBORECH: Obory na FTVS UK – II.díl

Ve druhém dílu článku o Fakultě tělovýchovy a sportu UK se dozvíte více o ostatních bakalářských oborech, které zde můžete studovat. Mimo jiné si díky rozhovoru se studentem můžete ujasnit, jaký je rozdíl mezi obory Tělesná výchova a sport a Management tělesné výchovy a sportu. Věnovat se budeme také studijnímu programu Specializace ve zdravotnictví. Pozn.: Článek byl aktualizován 13.12.2009. (-pel-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – I. díl

Baví vás přírodní vědy a cítíte, že pomáhat lidem je Vaším posláním? Nevadí vám trávit dlouhé hodiny studiem, ani pohled na krev? Možná právě pro vás je potom určeno studium medicíny. V prvním díle dnešního speciálu se zaměříme na Všeobecné lékařství na 1., 2. a 3. fakultě Univerzity Karlovy. Ostatním fakultám se budeme věnovat ve II. dílu. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009