Téma:chci studovat zdravotnictví

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecné lékařství – II. díl

V tomto díle srovnání studia Všeobecného lékařství na jednotlivých fakultách se dovíte informace o hradecké a plzeňské fakultě UK a o lékařských fakultách v Brně a Olomouci. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

Představujeme: Díl čtvrtý – Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice

Baví vás biologie, hlavně somatologie, ale nechcete se stát lékařem či lékařkou? Láká vás vysoká škola v menším městě? Pak právě vás jistě zaujme Ústav zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který nabízí uchazečům studijní program Ošetřovatelství, a to ve formě tříletého bakalářského a dvouletého magisterského navazujícího studia.

číst více

Zdravotní sestrou jedině s vysokoškolským diplomem

V zemích Evropské unie je vcelku běžné, že zdravotní sestry získávají vzdělání na vysokých školách. U nás k tomuto povolání doposud stačila pouze maturita z příslušného oboru. Od školního roku 2005/06 by se to však mělo radikálně změnit.