Téma:chci studovat fyziku

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzika II.

Kdyby se dnes Newton či Einstein chystali na vysokou školu, možná by se divili v jaké míře se dnes fyzika studuje. Abyste se v té změti oborů neztratili, přinášíme vám malého průvodce. Tentokrát obory Palackého univerzity, Ostravské univerzity, Univerzity Hradec Králové a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

číst více

Poslední volná místa na letním soustředění mladých matematiků a fyziků!

Bezmála padesátiletou tradicí se může pochlubit Letní soustředění mladých matematiků a fyziků, které každoročně pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Přestože je soustředění určeno především řešitelům matematických a fyzikálních olympiád, přínosné je pro všechny středoškoláky, kteří by rádi uspěli při studiu na technické vysoké škole.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Fyzika I.

Kdyby se dnes Newton či Einstein chystali na vysokou školu, možná by se divili v jaké míře se dnes fyzika studuje. Abyste se v té změti oborů neztratili, přinášíme vám malého průvodce. V první části se zaměříme na Masarykovu univerzitu, Karlovu univerzitu, Technickou univerzitu v Liberci a Jihočeskou univerzitu.

číst více

Rozhovor s absolventem MatFyzu: Chceš vytrvat, anebo ne?

Zajímá vás matematika a fyzika, ale nejste si jisti budoucím uplatněním? Přemýšlíte, zda zvládnete studium MatFyzu? Máte hlavu plnou otázek? Některé z nich vám snad pomůže zodpovědět v našem rozhovoru RNDr. Miroslav Beláň, Ph.D. (34), absolvent matematicko-fyzikální fakulty na Karlově Univerzitě v Praze.

číst více

Rozhovor se studentem radiologické fyziky

Honza Vilímovský (25 let) studuje šestým rokem magisterský obor Radiologická fyzika na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V našem rozhovoru Honza stručně přiblížil, oč se jedná. Povídali jsme si také o tom, jak vnímá pohled ostatních na studenty jaderné fyziky a co mu vysokoškolské studium dává.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

Speciál O OBORECH: Obecná fyzika

V předchozích dílech našeho seriálu o oborech jsme vám představili méně známé varianty fyziky. Většina studentů však pro bakalářské studium volí raději klasickou fyziku. Zde je tedy stručný přehled, kde a jak se fyzika učí. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Méně známé varianty fyziky