Téma:chci studovat fyziku

Mechatronika nově na JČU

Nový technický obor se bude nově vyučovat na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Čtyřletý bakalářský obor Mechatronika spojuje hned několik odvětví. Kombinuje elektroniku s elektrotechnikou, výpočetní techniku s informatikou a strojírenstvím. Na výuce se kromě JČU podílí i ČVUT. Praktická část výuky probíhá v reálném provozu společnosti Bosh. Absolventi získají strojírensko-elektrotechnické vzdělání, které dokáží kombinovat se znalostmi z informatiky, automatizace a řízení …

číst více

Přípravné kurzy z fyziky a matematiky na ČVUT v Praze

Chystáte-li se hlásit na České vysoké učení technické v Praze (ČVUT), a nebo na jakoukoli jinou školu podobného zaměření, můžete využít nabídky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT a přihlásit se na přípravný kurz fyziky a matematiky. Kurzy se budou zaměřovat především na opakování středoškolské látky a současně budou brát v potaz obsah výuky v rámci předmětů vyučovaných na FEL. …

číst více

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

číst více

Studenti Masarykovy univerzity prý milují vědu

Nejen složitá a poučná, ale i zábavná a srozumitelná může být věda. Masarykova univerzita spustila nový portál Milujeme vědu, který pomocí populárně naučných videí přibližuje některé přírodní jevy. První díly jsou věnovány fyzice a spolupracovali na nich studenti Přírodovědecké fakulty a zároveň členové Úžasného divadla fyziky. „Chceme přitáhnout pozornost veřejnosti k tomu, co se děje v oblasti vědy …

číst více

Slavnostní zakončení 10. ročníku Mezinárodních letních škol Ústavu fyzikální biologie

V pátek 29. července 2011 se v Akademickém a univerzitním centru v Nových Hradech uskutečnila slavnostní ceremonie při příležitosti zakončení 10. ročníku Mezinárodních letních škol. Slavnost pořádal Ústav fyzikální biologie (ÚFB) Jihočeské univerzity.

číst více

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.

číst více

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.

číst více

Letní elektrochemická škola a Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 23. do 25 června 2010 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více